Jump to content
bob40

Тропане от спирачките

Recommended Posts

Здравейте колеги 

От както си купих Хондата - 7ген., 1.7 ctdi 2002г. , чувам едно тропане, което е особено отчетливо на павета. Сменил съм всичко по предницата - амортисьори, тампони, манони, защото и без туй си бяха за смяна, но тропането си остана и ме дразни много. 

 

Та карам си днес аз по павета и си тропа колата. Бях се заслушал в самото тропане и като наближавам светофара и натискам спирачките тропането спря. Направих си още няколко такива експеримента, карам по павета и съвсем леко натискам спирачката и тропането изчезва. 

Предните дискове са си за смяна, в това съм сигурен и скоро ще им дойде ред за смяна. 

 

Според вас на какво може да се дължи това тропане, което изчезва при натискане на спирачката? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, описал съм решението още преди 4 години: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44905&p=1057232660

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега 

Ще пробвам това и ще пиша за резултата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен аналогично тропане изчезна със смяна на дисковете. Старите имаха сериозен ръб и откакто съм ги сменил, всичко е тихо. Накладките не съм сменял тъй като имаха доста живот, та при мен се оправи само от дисковете. Успех! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...