Jump to content
georgivanov1

Вакуум Сензор

Recommended Posts

Здравейте колеги,от известно време взе да ми светка сервизната лампа,пуснахме я на компа и показа запушен колектор.Каза ми майстора че на дълъг път ще се прочисти,но не вече е така 3 години.Сега почна да прихълцва и пекъсва и на дълъг път лампата свети постоянно.Направихме и обстоен тест в сервиз Хонда и се оказа че е един сензор кантролиращ вакуума

Въпроса ми е ,може ли да се намери в БГ някаква по евтина алтернатива нова или втора употреба?

Тук цената е 156€ без ДДС

Благодаря предварително,поздрави

 

 

post-3424-0-24254900-1427933318_thumb.jpg

post-3424-0-12720900-1427933333_thumb.jpg

post-3424-0-07479900-1427933500_thumb.jpg

post-3424-0-85822100-1427933518_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста коли на части в продавалника-търси от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

 

това не е сензор, а обикновен клапан, опитахте ли с почистване? Има вароятност да се върне към живот преди да купуваш нов, опитай накисване, промивка, захранваш го директно с 12 волта да се разджижва докато го киснеш продухваш, а и лесно можеш да го тестваш дали работи като го захраниш и видиш дали ще започне да пуска по посоката оказана върху него. Само не използвай високи налягания на компресора. в Ибей има доста втора употреба, но първо ти препоръчвам да се увериш, че твоя не е изправен.

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! това не е сензор, а обикновен клапан, опитахте ли с почистване? Има вароятност да се върне към живот преди да купуваш нов, опитай накисване, промивка, захранваш го директно с 12 волта да се разджижва докато го киснеш продухваш, а и лесно можеш да го тестваш дали работи като го захраниш и видиш дали ще започне да пуска по посоката оказана върху него. Само не използвай високи налягания на компресора. в Ибей има доста втора употреба, но първо ти препоръчвам да се увериш, че твоя не е изправен. Поздрави!

Здравей,проблема е че го продухах с компресора и се поотпуши,но пак се усеща че придърпва. Притеснявам се да не ме зареже някъде на пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От този колега:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=34170&page=5&do=findComment&comment=1057425506

съм взимал другия клапан - съседния на оградения  от теб на снимката.

Предполагам ,че има и този който ти трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този клапан не може да е причината за придърпване!!!Той отговаря само за клапата за гасене на мотора и без него колата си върви и гасне без проблем.п.п:в БГ последно струваше 240лв,но това беше доста отдавна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.намерих един втора употреба в Пловдив за 150лв,чакам да ми го пратят и го сменям.Точно от него е проблема Miyamoto,до него има вакуум,но от него не отива до двигатетеля,запушен еПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да кажа:От този клапан не може да придърпва!!!Ако имаш спукан маркуч за вакум или клапана е пробил и с-ма губи от там вакум може и да се съглася,но така както го обясняваш съм на 100% сигурен че проблема с придърпването ти е от друго място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм го получил,като го сменя ще дам инфо

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...