Jump to content
Maestro

Хонда Акорд 2004 г. комби

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам проблем с вратата на багжника на моята Хонда.Когато натисна бутона от ключа да се отвори багажника се чуват машинките и вратата ''заяжда'' не се отваря,иначе от бутона на вратата се затваря сама.Ако някой е имал подобен проблем да сподели,че тези машинки струват доста солено(800 лв. за брой)

Благодаря ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не съм имал такъв проблем, но ми се струва, че бих могъл да ти помогна. Обади се ако някой ден имаш път към Ямбол, или дай телефон аз да ти звънна когато съм в Стара Загора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На таблото свети ли нещо? Аз имах големи ядове със задната ел. врата на моя акорд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същият проблем. Само за информация, ако по някое време ви спре да работи вратата и не може да се отвори ще ви светне надпис на таблото TAILGATE. Оправя се с откачане на клемата на акумулатора. Принципно цялото задвижване на задната врата се управлява от компютър и има защита от претоварване също така има защита и за нещо което спира врата да се отваря/затваря (препятствие или съпротивление). Според мен моя проблем би трябвало да се оправи със смазване на пантите и подмяна на амортесьорчетата. Като го реша проблема ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не става само с смазване и т.н. тоя филм го гледах няколко месеца, смених 2 компа на задната врата, ходих на няколко механика и електричари за да видят, като всеки казваше че е от компа. Всеки рестартираше модула и след това вратата се отваряше няколко пъти и пак светваше TAIL GATE на таблото. По едно време мислех да лепна малко скоч там за да не ми бърка в очите тая лампа. Накрая отидох в Бултрако - Варна, където хората бяха много любезни и останах много доволен, диагностицираха ми вратата (да има диагностика само на вратата) и се установи че проблема е изгорял датчик за долно/затворено положение на вратата. Датчиците се намират на ключалката и са 2 единия при мен е приключил. Ако погледнете схемите на задната врата в нета ще видите че тя е снабдена с няколко датчика, един от тях да спре да отчита и край. Обадиха ми се казаха ми какво е казаха ми и вариантите нова ключалка при тях 800+лв или да си намеря втора ръка от морга. Направих второто и благодарение на MIYAMOTO отново имам работеща задна врата, намирането и монтажа в неговите ръце станаха за няколко минутки :)

 

Моя съвет е ако сте с ел. задна врата, да отидете в сервиз на Хонда и да ви диагностицират проблема. На мен във Бултрако - Варна ми взеха за удоволствието 46лв по спомен. Което на фона на парите които дадох за комп са нищо :)

 

Поздрави и успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, ще се ходи на диагностика да кажат какво е. Така поне няма да губя нерви, време и пари. Я дайте тези документации (схеми, ръководства за ремонт и .т.н) за нашите акорди. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не свети никаква лампа на таблото(освен ако не е отрязана).Проблема е следния:Натискам си копчето от ключа да се отвори и се чуват машинките да работят,вратата помръдва няколко милиметра и спира.Ако отворя ръчно и то прекалено бързо,след натискане на бутона на вратата проблема е пак същия тръгва и спира да се затваря,но ако се отвори бавно(на ръка) тогава няма проблем.Явно ще ходим до сервиз на Хонда....

 

П.С До колегата от Ямбол телефона ми е 0885 895 695 -Димитър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен не свети нищо. Тръгне да се затваря и се откаже. След 2-3 опита се затваря. А пък ако не е отваряна много време (2-3 дни) абсурд да се отвори. Ръчно отварям и затварям един път и после отварянето пак е на късмет. Някакви идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиза, където чипосах колата вчера ми направиха и диагностика на вратата.Казаха,че има приплъзване на съединителя на самата машинка...можело да го натегнат,но съществува реална опасност от повреда на моторчето или нещо такова-казах им да не го пипат!А иначе за чипа нямам думи :) САМОЛЕТ! на 180 км/ч е с 3000-3100 оборота,все още не съм засякъл разхода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...