Jump to content
Plamen.Dilkinski

Civic VI - смяна на барабан или накладки

Recommended Posts

Здравейте, Мисля да сменя задните накладки, като говорим за  барабани, не дискови спирачки. Не съм много наясно с процедурата, предполагам само накладките се сменят, не целия барабан ? Ако е така, за какви цени горе-долу става дума за накладките и самата процедура сложна ли е за изпълнение.Заедно с тази смяна, искам да сложа и нова спирачна течност, която предполагам че не е сменяна няколко години - имате ли впечатления от някоя марка, или да се доверя на Юбико :) .Мерси и безаварийно :)  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с D15Z8 си с дискови спирачки отзад,не с барабанни.И ако си бърз,днес Пешо пуска общата поръчка на EBC спирачки,можеш да се уредиш за 30-тина лева с накладки. Смяната е лесна,махаш старите накладки,навиваш буталата и слагаш новите.Натискат спирачка и обезвъздушаваш.По преди това трябва и да освободиш ръчната от гайката зад пепелника на подлакътника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z8 е мотора, 114 коня, и колкото и странно да беше и за мен в началото - барабанни са. Лично съм боядисвал барабаните миналото лято, защото бяха вече доста ръждиви. Благодаря за уточнението, ще я оставя в Юбико тия дни, а за спирачната течност има ли значение каква, или там каквото ми препоръчат в сервиза?Също така искам да сменя и антифриз, спрял съм се на : http://www.rexol.bg/index.php?route=product/product&path=71_161&product_id=232 . Как ви се струва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудна работа това с барабаните,но може и да съм в заблуда,въпреки че всички,които съм виждал с този мотор,са с дискови. За сп.течност предполагам трябва да е с подходящия ДОТ,иначе марката-която си избереш от марковите,аз взех Феродо,сигурно има и по-добри. Но пък антифриза ми е от Хонда 56-58лв./5лт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със спирачките беше нещо, което страшно ме учуди когато купувах колата, както и факта, че нямам ABS, въпреки че има 2 airbаg-a.
За смяната на на накладки и челюсти нямам намерение да се занимавам аз, предпочитам да я оставя на някой, който наистина знае какво прави :) А това за спирачната течност с подходящ ДОТ, четох из нета и гледам че има различни варианти - ''Различаваме DOT 3, 4 и 5.1'' обаче кой е най-подходящ за нашите машини ? 
За антифриз, май и аз ще взема син от Хонда, макар че и за тези на Мотул чувам добри отзиви, като цяло разликата в цената от 10-20лв. не  е проблем, въпроса е да сложа нещо добро :) 

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това му се вика ниво на оборудване.Моята D14-ска е с дискове отзад, имам колега със същата(година,двигател са еднакви) и неговата е с барабани отзад и без ABS. и други дори и 1.6 съм виждал с барабани отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм много наясно с процедурата, предполагам само накладките се сменят, не целия барабан ?  

Сменя се и барабана ако е износен има си допуск , който трябва да се премери и ако е износен повече от допустимото се сменя и той с накладките . Накладките все пак се износват в нещо което нещо е барабана .

Редактирано от Shpeer
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, ще се подготвя и за смяна на барабан, ако се окаже че трябва. Относно спирачната течност, някой сменял ли е наскоро, засега колега спомена на Ferodo, обаче какъв DOT е най-подходящ? За смяна на антифриз, предполагам най-добре да питам в Юбико за ОЕМ син на Хонда :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, След известно проучване по сервизите, реших да я оставя при Омбре, като само с няколко прозвънявания успях да си запазя час :) Питах и в Юбико, където за антифриз ми обявиха 15лв. на литър, някакъв Мобил ? За спирачна течност, пак на Мобил, но не ми каза цена.При Омбре ми казаха, че имат всичко, и ще им се доверя за марката на антифриз и спирачна течност, ако някой се интересува ще споделя в последствие с какво работят. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...