Jump to content
linkata

хонда джаз теч в багажника

Recommended Posts

Здравейте колеги, четох мненията за решаване на проблема теч в багажника на Хонда Джаз и че се премахвало с мазане на силикон под горният край на гуменото уплътнение на задната врата. А как се маха самото уплътнение , само с дърпане на горе или има някакъв друг

начин? Погледнах го доста здраво е хванато и с какви щипки е хванато има ли такъв момент да се скъса или счупи нещо ?

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не уплътнението на вратата, а в края на пластмасовите лайсни за багажник на тавана. Вдигаш задната врата, повдигаш леко края на всяка лайсна и мажеш със силикон от там към задната врата. Някъде в някоя от темите имаше снимки. В момента не ми се ходи на вън да снимам, но ще направя утре след работа, ако трябва.  :)

 

Ето го мнението със снимките - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=92041&p=1057388726

Редактирано от MegatroniC
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Моля за съвет- преди около 2 седмици след силния дъжд на сутринта в краката на мястото до шофьора беше мокро/ малко вода имаше дори и върху гумената стелка, мокета беше прилично мокър също/. Споделих с колеги и те измъкнаха мокета и издърпаха дунапрена и се оказа, че е просмукан с вода. Свалиха подкалник и тестваха с наливане на вода , откъм люка също пробваха, свалиха и гуменото уплътнение на предното стъкло евентуално за затлачване с мръсотия и отхвърлиха да се налива от там. В следващите  дни я оставях с отворени врати и беше започнала да поизсъхва, за да се намокри след вчерашния краткотраен дъжд отново.

Посъветвайте ме къде да търсим причината, моля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.05.2015 г. at 12:27, calipygian написа:

Здравейте!Моля за съвет- преди около 2 седмици след силния дъжд на сутринта в краката на мястото до шофьора беше мокро/ малко вода имаше дори и върху гумената стелка, мокета беше прилично мокър също/. Споделих с колеги и те измъкнаха мокета и издърпаха дунапрена и се оказа, че е просмукан с вода. Свалиха подкалник и тестваха с наливане на вода , откъм люка също пробваха, свалиха и гуменото уплътнение на предното стъкло евентуално за затлачване с мръсотия и отхвърлиха да се налива от там. В следващите  дни я оставях с отворени врати и беше започнала да поизсъхва, за да се намокри след вчерашния краткотраен дъжд отново.

Посъветвайте ме къде да търсим причината, моля.

И аз продължавам с търсенето... Реших много проблеми, за кратко време нямах проблем и след каот преминах през какви ли не течове, продължава да е нерешим проблемът в краката на шофьора... Ходих при различни майстори, на които вече не им се знаимава, нали всеки гледа лесното... А колата технически изрядна и заради този проблем не ми се разделя с нея и съм инвестирала и много пари в нея и знам какво съм си сменила... Но нямам идея как да открия този отвратителен проблем...
За водата в краката на шофьора, може да погледнете под лайнсната на покрива, ако има пукнатини, намажете със силикон там - един от проблемите беше от там при мен. Конденза на климатика проверете също, защото и от това се пълнеше при мен...
Водила съм я на стъклари, проверяваха я, стъкла, уплътнения, врати... Като казах врати, първото и най-важно, ако не сте го правили, вижте под кората на врата, найлона, ако се е разлепил е твърде вероятно от там да е проблемът....
Моля, ако някой има други идеи, от къде може да идва тази вода в краката на шофьора да сподели!
Също да отбележа, че надигах и пода на пасажера и там дунапрена е сух...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...