Jump to content
paruchev

Питане за автоматик Honda Cr-v

Recommended Posts

Така количката е Honda Cr-v автоматик, 2000-та година, 147 коня, фейса. Забелязвам следното от време на време, като дам лоста на задна, демек на "R", лампичката на таблото светва и изгасва. Колата си върви на задна, но индикатора не винаги светва, като мръдна леко лостчето на горе или надолу индикатора на таблото светва. Та някой може ли да каже къде може да е проблема с тоя индикатор на таблото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е в индикатора на таблото, ми в превключвателя дето казва коя лампичка да свети на таблото, а тои най вероятно е някъде в основата на лоста, там има няква износена или зацапана връзка и за тва лампичката ту свети ту гасне, ще трябва да поровиш под корите на волана. Това е само предположение че е там превключвателя, може и да е по кутията някъде, но аз ако бях автомобилен инженер не бих го сложил при кутията. Така че търси в основата на лоста :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен така прави (рядко) на D4 - като наместиш лоста и светва. Карай и си свиркай, не се занимавай да си тровиш живота :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам обаче много ме дразни, прави ми впечатление, че като загрее колата, в смисъл и като обърне въздуха вътре в купето не го прави, най-често се появява, като е студена и вкарам задната....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Слави, най-вероятно е ключето при скоростния лост. И аз не знам, къде се намира това ключе. Може и да е самата лампичка на таблото.

 

Swartalf, не е хубаво това, че не ти свети лампата D4, оправи я. Тази лампа ти е "чек" на скоростната кутия. Като дадеш на контакт тя светва, и изгасва заедно с чека на двигателя. Ако ск.кутия се повреди по време на движение тази лампа започва да мига.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че сутрин докато е студена и поставя Д4 премигва докато се намести и после светва стабилно - при това изключително рядко. Веднъж съм разглобявал да стигна до селектора и да го почистя, може дори от тогава да е почнало да го прави. Инак по принцип при запалване си свети и диагностицира, но тя тогава колата е на Р.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зацапани контакти на ключето, идеална задача за някои хубав пролетен ден, докато изпиете по една бира и смукнете по една цигара ( пушенето е вредно за вашето здраве и за здравето на околните) и сте го оправили :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отворих въпроса за лампичките, някой да има идея как мога да сменя лампичките на габаритите, без да смъквам предната броня и да свалям фара? Интересува ме и съвет за плафоните в купето как мога най-лесно да ги отворя за смяна на крушките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габарит и мигач се сменяват през пластмасовия подкалник, Там, където свършва бронята и започва веждата на калника пъхаш една отвертка и издърпваш подкалника към гумата, колкото да си пъхнеш ръката. Става само с опипване - напипваш фасунките и завърташ настрани. 

Плафоните са на щипка - пъхаш нещо остро и дърпаш внимателно.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, само да попитам някое друго болтче, предполагам трябваа да се развие , за да мога да си пъхна ръката или греша?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се развива. Подкалникът се държи на щипки, но те влизат в странИцата. Откъм калника просто е пъхнат в ръба на веждата. Там където свършва бронята, подкалника е изрязан малко, колкото да мушнеш отвертката и да го издърпаш от ръбчето на веждата. Все едно размонтираш и монтираш гумата на джантата със щанга :)

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...