Jump to content
veno

Въпрос за 15" гуми

Recommended Posts

Здравейте имам гуми 195/60/15 и се чудя дали ще станат на моята англичанка, че да им търся джанти ?Мисля че за нея се препоръчват 195/55/15, и все пак ако са малко по-високи проблем ли ще е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_I_T_A_K_A

По принцип, гумите ще ти се съберат спокойно в калника, но най вероятно километража няма да ти показва много вярно. Ако това не ти пречи, намирай джанти и ги мятай на колата:D Иначе, може да провериш точно какво отклонение ще ти дава километража във www.avtogumi.com там има калкулатор точно за тази цел. Мисля, че няма да е кой знае каква разликата:D Успех ;)

Редактирано от M_I_T_A_K_A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от това каква модификация ти е колата. Защото на MA8 т.е. с 1.4 двигателя не й понасят, никак добре. В смисъл, че веднъж без да знам обули сивик-а със 185/70 14 (което по височина е същото като 185/65 15 и респ. 195/60 15). Не знам каква е връзката, но беше започнала да свети лампата на ABS-а на таблото. Като сложих старите 185/60 14 и се оправи.Лично аз съм противник на това да се лавира с височината на гумите извън минималното допустимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам гуми 195/60/15 и се чудя дали ще станат на моята англичанка, че да им търся джанти ?Мисля че за нея се препоръчват 195/55/15, и все пак ако са малко по-високи проблем ли ще е ?

Аз съм с англичанка, Д14А2 и гумите препоръчвани от производителя са 175/65/14! Трябва да се внимава с отклонението ако не искаш да спънеш колата :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според данните, които е дал bat_gogo за стандартния размер на гумите ти и тези, който ти имаш излиза, че ще имаш разлика в диаметрите на гумите от +32мм и отклонение от километража при движение със 100км/ч от 5км/ч. Или иначе казано, ти ще караш със 100км/ч а километражът ти, ще ти показва 95км/ч. Според калкулатора, това е недопостима разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

показанията на скоростомера не са от такова голямо значение, въпреки че колкото е по голяма разликата толкова по неподходящи са гумите. Проблема идва от факта че двигателя няма да е достатъчно мощен да търкаля по-широки, и с по-голям диаметър, гуми ако разликата с оригиналните е по-драстична. В твоя случей не мога да предполагам дали ще има някакъв осезаем проблем с вървежа на автомобила защото не съм експериментирал с различни размери гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pepi

Много са високи трябва да са 195 50 15 или най много на 55 по високата гума спъва доста колата особено ако е с по малък двигатал увеличава разхода натоварва по вече съединителя при потегляне ти си решаваш, но според мен на 60 са доста високи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам гуми 195/60/15 и се чудя дали ще станат на моята англичанка, че да им търся джанти ?Мисля че за нея се препоръчват 195/55/15, и все пак ако са малко по-високи проблем ли ще е ?

Аз съм с англичанка, Д14А2 и гумите препоръчвани от производителя са 175/65/14! Трябва да се внимава с отклонението ако не искаш да спънеш колата :)
prav si az sam s civic d15b2 obuh ia s 205/50/15 mnooo prekalih imam 4ustvoto 4e 1/3 ot mo6tnosta iz4ezna

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз отдавна се мъча да обуя моята с 205/45/16.......разбрах че стават..........ама нещо гуми с такъв размер не се намират

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

205/45/ за 1.4 или 1.6 мотор си е голямо спъване,а и не само това!!!!За мен лично цолажа трябва да се качи най много с един над заводският.Примерно от 14ки на 15ки и толкова стига.Защо са ви тези екстремни размери на гумите-може би да тествате окачването-то и без това се тества на нашите лунни пътища. :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам един въпрос да задам тук,че да не отварям нова тема:попаднаха ми 4 бр. добри гуми,само,че едната двойка са 195/55/15,а другата - 195/50/15. Има ли проблем да си поставя примерно ниските отпред,толкова ли е осезаема разликата,ще стои ли колата видимо "по-изсулена" от единия край? И изобщо уместно ли е да се допусне разлика във височините в този случай(все пак от 50 до 55 не е кой знае колко голяма)? Та,знам ли...все пак...?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

механически проблеми няма да имаш защото не си с 4х4колко ще е вдигната отзад, ми не знам, сметни го... калкулатори бол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...