Jump to content
Bogdan

СЪВЕТИ ЗА "НОВОБРАНЦИ"

Recommended Posts

Здравейте, аз сигурно съм най-младия във този форум и най-новия собственика на HONDA, така че като всяко "бебе" имам нужда от помощ. Много ще се радвам ако Вие откликнете и приемете новата тема. Реших че би било полезно да има такава, защото чесно казано, като се порових из форума наистина, открих някои теми, които първоначално ме интересуват, но мнението ми е че информацията не е систематизирана и доста хаотична, и поради тази причина се осмелих да създам нова тема с такова заглавие, която да послужи и за напред на други като мен, които се окажат в ситуацията в която сам аз в момента. Предлагам всеки "новобранец" да прочете тази тема и ако не открие отговор на въпроса който го интересува, да го сподели.Смятам, че по този начин темата ще стане доста полезна и изчерпателна, като със всеки нов различен въпрос тя ще се допълва.С риск да ядоам някои които и преди са споделяли своя опит и знания, ги моля да ме извинят и да го направят отново тук, за което им благодаря предварително. И след толкова много приказки да си дойдем на думата. Днес се сдобих с HONDA CIVIC 1.5 114 P.S. VTECK двигател.Интересува ме първоначално какви прегледи( тестове на електроника или и нещо друго) да и направя, какво съответно да и сменя ако, има нещо по- специфично и вашето мнение за тази кола, какви са и плюсовете и съответно слабите места.п.с. както вече казах , благодаря Ви предварително колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл Като за на4ало по4ваме с правописа :tooth: VTEC not Vteck

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D HЯМА ТАКЪВ HONDA CIVIC 1.5 114 P.S. VTECK двигател. 114 КС :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P HЯМА ТАКЪВ HONDA CIVIC 1.5 114 P.S. VTECK двигател. 114 КС :D

Има -D15Z6 :D 114к.с. едновалов VTEC ;) За справка виж ТУК :D Редактирано от Policman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Bogdan

Е мерси за конското. Аз също имам някои забележки по този въпрос към RADIO MANBG, че не се пише, цитирам: "рез стабдартните", а "През стаНдартните" и тъйкато никой не е застрахован от грешки, на мен не ми е целта да правя на въпрос такива дреболии.

Благодаря ви за съветите, ще ги имам впредвид.Интересуваме също така и на кои фирми (марки) да си купувам "кадърни' части, а не някои турски еднодневки, в рамките на една разумна цена.

 

п.п. В спора се ражда истината

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един мой колега е собственик на абсолютно същия автомобилсивик 6та генерация 98ма година , 1.5 втек-е / или е-втек незнам точно / 114к.с.много пъргава количка , чак останах учуден :huh: става я кара 8 месеца и не се е оплакал да му е направила няк'ви проблеми.както казаха колегите ... масла , филтри , ремъци , ролки трябва да се прегледат да не стане някой фал:Dчестито ти и добре дошъл в КлубЪ :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Bogdan

Моля, ако няко знае да каже марките: "NIPPARTS" И "DAYCO" добри ли са за части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest morskija

Моля, ако няко знае да каже марките: "NIPPARTS" И "DAYCO" добри ли са за части.

да ти кажа биват особенно ниппартс ако са оригинални

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво масло да сложа за този мотор? Някъде има ли побликувани марките на маслата с които може да се кара даден мотор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Bogdan

Ехо, някои да каже ако знае ,че ми няма книжката към колата. Така я купих. има ли сайт от където да я изтегля?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За масло има много теми потърси! Пробвай motul 10x40 ако си с претенции да сипеш нещо качествено

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Bogdan

По принцип не ме бърка особено, стига да е качествено и да си изкара километрите.

Редактирано от Bogdan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Bogdan
Отговорено (Редактирано)

Помогнете! Honda-ta като си я упих нямаше книжка към нея.Ако някои знае от каде може да си я изтегля моля да каже.Става въпрос за honnda 1.5 vtec 115 к.с. 97 г.

Редактирано от Bogdan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Помогнете! Honda-ta като си я упих нямаше книжка към нея.Ако някои знае от каде може да си я изтегля моля да каже.Става въпрос за honnda 1.5 vtec 115 к.с. 97 г.

тук има всякаквиhttp://hondatech.info/search/civic/ е това е сервизно което аз имам и мисля че на твоята е същотоhttp://mg.rila.bg/cvk/index.htmlа те устройва си го свали там има и линк да го свалиш цялотосамо ми кажи после да го махна че този сървър е за други работи по принцип :( Редактирано от boko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста теми - потърси в търсачката!Смени си горивния филтър и антифриза, както и въздушния разбира се, също да ти погледнат спирачките и окачването, направи си реглаж ако е нужно. Провери си налягането на резервната гума, не е лошо да си смениш свещите с NJK или DENSO - номера го пише на кутията на ремъка. Гледай да не ти пробутат свещи с друг номер.Ако купуваш гуми - TOYO и YOKOHAMA са добри.Масло - MOTUL, маслен филтър си скупувам CHAMPIONИ не си прави експерименти, докато не посвикнеш на колата. Хондите вървят доста и трябва да се карат разумно! Всичко и писано много пъти :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

благодаря на "БОКО" вече го драпнах така че може да махаш файла, а също така и на "My Honda".п.с. вссяко ново инфо по темата я обогатява.п.с.2 така че не се гневетеп.с.3 :)

Редактирано от Bogdan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажете добра марка задна главина и цена ако можа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...