Jump to content
ribara

Помощ при покупка на ремонтен комплект за хонда ЦР-В

Recommended Posts

Понеже ми предстой ремонт по колата-гори доста масло,реших да поръчам тоя комплект-

от ибей-

http://www.ebay.com/itm/97-01-Honda-CR-V-2-0-DOHC-16V-B20B4-B20Z2-Re-Ring-Kit-Full-Set-Rings-Bearings-/111557640663?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item19f95a81d7&vxp=mtr

Та искам да попитам, това ли е точния комплект за ЦР-В 97 ГОДИНА 128кс!

Надявам се да се размина без шлайфане на цилиндри и валове!

Редактирано от ribara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам, наясно ли си че частите не са оригинални? Не знам колко излиза в БГ един такъв комплект, може заради цената да си се насочил за покупка от Щатите, но тука и мито ще платиш....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи си списък с необходимите неща.Направи сверка със цените на които ще ти стъпи всичко с общите поръчки. Напазарувай си по този начин наистина оригинални части, с които ще си направиш ремонта и ще забравиш за проблеми с мотора (стига някой кадърен майстор да не си остави ръцете де). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарнитура глава 90, лв сегменти -90 лв ,гумички клапани по 8лв броя! Като регулирах клапаните ,само за гарнитура капак клапани ми искаха 50 лв! Мисля че цената е добра! Купувал съм не малко неща от САЩ, и мито не съм лащал! Последно 2 пищялки за колони, с тегло над 1.8кг! Относно, оргиналноста на частите, едва ли и тукашните са оригинални! Просто искам да знам,това ли е точната гарнитура за моя мотор! Относно ремонта, сам ще си го правя! Тук подобен комплект намерих на цена 238лв ,без сегменти и лагери!

Редактирано от ribara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В описанието пише, че става за твоя двигател така че тва трябва да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От общите поръчки със сигурност ще знаеш,че частите са оригинални ;) Прави се почти всеки месец поръчка та даже и по 2 :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под обща поръчка, да разбирам че и други ще трябва да си поръчат такива части?

Редактирано от ribara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не много хора се събирате и всеки си поръчва кой-каквото му трябва от Америка, ето я темата:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=96030

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на всички е ясно какво имам в предвид освен на колегата пуснал темата, който реши яко да ми се накара без идея да има за какво му говоря......Единственият начин да си закупиш оригинални части на добри цени са тези общи поръчки. За това те насочих натам. Да линка които пуснал става за твоя мотор, но качеството на частите при тази цена е под сериозно съмнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немал съм въобще идея че се карам на некой! Ако некой се е засегнал, моля да бъда извинен! Частите дойдоха от далечна Америка,и веднага разглобих колата! Немам запекани сегменти, ключа е прекрасен, сега додох да шлайфат контролно главата, и утре ще сменя гумичките на клапаните,дано от тях да е бил тоя висок харч на масло-литър на 1000 мили! Та се оказа че имам и разбита обтяжна ролка на пистовия ремък ,който върти и климатика,ролкта е с канали, не е гладка! Цялата ролка ли се сменя, или е възможно да се смени лагера? Качвам снимка на ролката! Още не съм я свалил, това ще стане като затворим картера! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мене цялата ролка ми смениха..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само лагера сменихме, избива се за секунди!Оказа се и лагера на компресора също си е за смяна , и на закачих тоя ремък! Днеска я запалихме, но немах време да я покарам! И гумичките бяха меки , и в добро състояние! Като я запалихме, вече не пуши,сложих и друго масло,преди беше с Арал 10 на 40!! Пия едно вино и утре ще я поразтъпча!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...