Jump to content
honda_9977

Преден ляв прозорец се криви

Recommended Posts

Предно ляво стъкло се криви при вдигане,излиза от релсите и даже по средата спира и аз трябва да му помагам да го кача,предната част изостава,та въпроса ми на какво се дължи това?Аз свалях машинката почистих я смазах я и един ден работеше и после пак същото.машинката ми е здрава работи,но е морално остаряла,може би има някакво минимално износване което не мога открия,не знам вече къде да търся проблема,дали машинка дали самите релси,където върви стъклото.Смисъл ако купя машинка и пак си остане проблема ще ме много яд.Много ще се радвам ако някой се справил с проблема,ако е имал такъв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам абсолютно същия проблем даже на същото стъкло на 5-та седан . Ще се радвам ако някой се отзове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 с същия проблем сивик 5 ген хеч без ел стъкла.Смазах абсолютно всичко движещо се по вратата всички механизми,дори намазах уплътнението по релсите по които се движи стъклото от там имаше най-голямо подобрение.За лявото аз си знам от какво стана така-един ден както си вдигах стъклото и изведнъж се извади от задното уплътнение,в задния край щръкна дръпнах го и го изкарах :D .После видях,че се е измъкнало от леглото му кадето ляга стъклото(който е разглобявал ще се сети)много трудно успях да го вкарам пак на мястото му и то не можа да легне на цяло и в задния кай остана леко надигнато.Но понякога стъклото не се криви толкова а понякога направо се вади от каналите.И аз ще чакам някои да даде съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сме много с този проблем,сега остава някой който се е справил с него да пише :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото се заклещва когато изостане едното рамо на ножицата,която го повдига.Дължи се на разбита централна втулка,или криви водачи. Втулката може да се ''рециклира'' или побългари в домашни условия.Един колега го беше описал и направил сам,въпрос на техническа мисъл.Водачите се изправят ,може да се коригира тяхното положение.

При мен освен тези неща самата врата беше деформирана от удар и на практика си остана проблема,или се подобри отчасти с моя намеса.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене проблема беше в колелцата на механизма .Купих си здрав механизъм от колега във форума и стъклото ;заспа;! :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го правил, обаче на Ровър, т.е. на Сивик 6-а англичанка.Ако механизмите на англичанката и японката са еднакви, ето:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=45086&st=0&p=395492&fromsearch=1&&do=findComment&comment=395492Тук говорим за износване на зъбите на полумесеца, и на втулките.Щом стъклото се накланя и изпада от рамката, проблемът може и да е в трите пластмасови ролки във водещите релси на механизъма.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах значи трябва все пак да си купя машинка и да провбвам ако се оправи ще пиша? :)

Весели празници на всички фенове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...