Jump to content
Plamen_ni

Свирене отпред

Recommended Posts

От няколко дни прави този проблем. Чува се леко свирене отпред, което е за кратко време и се повтаря през минута-две. Някакви ролки ли са, ремък ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега де ! Ролки ли са , ремък ли е или и двете? :) Засега задачата е с много неизвестни затова отваряй капака и започвай да отхвърляш едно по едно.Включвай и изключвай например - климатик ;ел.консуматори -фарове и др.; навивай волана от крайно до крайно положение за да се ориентираш поне до някъде.После ако трябва пак питай.Защото отидеш ли неподготвен при "Майстор Падналими" може да ти смени доста неща :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролката на ремъка на климатика смени ли я,като си обсужи колата?Много често хората я пропускат и след това се чудят какво става. Ако е тя ,се сменя само лагерчето ,не си я поръчваи цялата. :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених обслужващите ремъци без ролките, защото са наред. Като че ли понамали свиренето, но пак остана макар и само в началото, когато е студена колата. Смених хидравличното масло, като старото беше розово на цвят, а новото (на Хонда) - бяло. Разбрах че маслото на хидравликата трябва да се сменя на всеки 2 години, не съм знаел това. Днес е с новото масло и пак свиреше в началото, а като навивах волана свиренето спираше. Маслара ми каза, че трябва да се покара хубаво колата, докато новото масло се напасне. Мисля че проблемна идва от хидравликата и се опасявам, че хидравличната помпа може да се е преебала. Засега я оставам така и като я покарам малко повече се надявам свиренето да изчезне.

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно е свиренето ? Приглушено ли е ? Защото и аз имам нещо като свирене като дам пълен ляв или пълен десен на студена кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, леко приглушено и постепенно се усилва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си клапана на капака на главата,често се зацапва и започва едно свирене.

За да не отварям нова тема ще запитам тук: и при мен има едно супер тънко свирене само при студен двигател и натиснат съединител.Ако пусна съединителя спира или след като загрее след 3-4 минути спира и вече го няма.

Редактирано от mytanta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравил съм да пиша по тази тема. Проблема отпадна след смяна на хидравличното масло. Ако някой има подобен проблем със свирене отпред, нека си го смени първо него преди да прави други работи. Трябваше му време обаче да се напасне и спря да свири след известно време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...