Jump to content
Николай Димитров

Покупка на Сивик 6 ген. ВТИ

Recommended Posts

Здравейте колеги!Понеже вече моята Д14 ми идва доста слабичка реших да я сменя с нещо по-мощно..Спрял съм се на същи модел Сивик 6 ген. японка хеч.,само че 1.6 двигателя ВТИ,който е 160 коня.Моля за някакви мнения,впечатления като разход,вървеж,подръжка и т.н.Ще ви бъда много благодарен! :) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход - лятото 10 градско (без значение дали ще я настъпваш или не), зимата 11-12 в зависимост от това колко я караш студена. Вървежа е корено различен (и аз имах първо Д14, сега съм с ЕК4). Поддръжката естествено е малко по-скъпа и трябва задължително да следиш нивото на маслото, тъй като е малко по-капризна в това отношение от Д серията. Малко зор ще видиш докато намериш читава, тъй като рядко излизат и ги взимат много бързо.

 

Успех.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм се спрял на тази оферта: http://www.cars.bg/c885944 .Някакви мнения?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш с парите,момчето ти прави цена и си ти.колата изглежда много добре и цената е нормална за вти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам EK4 от 2 години и мнението ми се припокрива с това на колегата Gugoj. Единствено бих добавил, че разхода извънградско при скорост около 120 км/ч е 8 литра, а при 140 и нагоре отива до 10 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май имаше една подобна тема и там пак се бяха насочили към този сивик но дали са отишли да я гледат не знам разгледай темите ако са отишли да я гледат може да има инфо за колата :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е пропуснал да махне обявата  .. Смисъл аз го купих още на 8-ми Декември :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разхода 120-130 по магистралата относително постоянна скорост разхода наистина е около 8. Ако караш до 110 пада на 7л/100. Свалял съм я и до 6 но с каране едвам едвам през повечето време с 90 и тук там 100. Приятна кола е. На фона на двешните бегачки вече не е кой знае каква сила, но определено си доставя удоволствие.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав колега ,наистина доставя удоволствие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...