Jump to content
светозар

хонда стрийм 1.7-съединител

Recommended Posts

Уважаеми форумци,

моля за съвет относно следната констатация : при натискане на педала на съединителя се чува звук. Какво може да се предприеме за неговото отстраняване.

Предварително Ви благодаря!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се закара колата в сервиз. Извинявай, колега, но това е като "Нещо трака !!! Помощ !!! Спешно !!!"

Редактирано от kotarankat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да се обърна за съвет във форума, посетих един сервиз за хонда в София-Горубляне-Юби ко. Та момчетата ми казаха, че това е обикновена болест дори и при CR-V, HR-B, не си спомням дали на споменаха и Сивик. Както писах в началото при смяна скоростите от първа на втора или потеглане на полусъединител се чува звук, като от ръждясала пружина, след което при смяна на трета и четвърта се чува приглушен метален звук. Поради тази причина се обърнах за съвет към форума с надежда и някой друг да се е сблъсквал с този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на мен ми скърца педала от време на време.Мислех си че е почнала да ми тече горната помпа.Наглеждах течността и не беше мръднала :) 

Не знам на какво се дължи,но аз си я карам така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята скърца, ама си я карам така.

 

В един сервиз ми казаха, че скоро ще трябва да се сменя съединителя, ама той си е екстра и не им вярвам.

 

Просто пускам музиката по-силно и всичко е ок :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е същото. В момента който отидох на сервиз, ремонтиращ главно Honda, още като обяснявах за проблема, без да погледнат ми казаха да не се притеснявам и да си карам така. Било някаква обща болест.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги, които се отзоваха. Ще се опитам и в друг сервиз, защотото не е нормално да се изръсиш с доста парици и все пак да има нещо, което да те чопли. При успех ще Ви уведомя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моята скърцаше при отпускане на педала на съединителя и звука идваше точно от пружината, която връща педала. Като се напръска със смазка или се намаже с грес нещата се оправят за известен период от време. Дано и при вас да е това. Успех !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...