Jump to content
MissCaprice

проблем с температурата

Recommended Posts

здравейте колеги! знам, че темата ми не е в правилния раздел, но в технически въпроси не мога да отворя нова тема.и така...имам проблем с температурата на сивика след напълно обвлужване (включително водна помпа)издуха гарнитура,смених я с нова но не смених термостата,мисля че работи и отваря точно кпгато е необхдимо.предимно загрява на къси разстояния (градско)за 2 седмици загря 2 пъти.карам прдимно на газ!!казаха ми, че,радиатора е запушен и го промих с течност на. MAFRA. днес температурат пак се покачи.най -интересното е че като вдигне градуси и катп включа фаровете стрелката се вдига още.когато ги изключа спада доста.някакви предположения от какво може да е? благодаря. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промени си термостата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като загря провери ли си маркучите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

радиатора отдолу е студен, а горе-горещ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе е топлата зона, това е нормално. Двата кръга ли ти работят или само 1? Като загрее отново си пусни парното на максимално и виж дали ще падне температурата. Ако падне значи не ти работи и новият термостат. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радиатора трябва да е равномерно топъл, както и маркучите при оптимална работна Т. Според мен термостата не отваря достатъчно и системата работи само на малък кръг. Като работи на място и вдигне оптимална работна Т, слушай дали ще се пусне перката, ако се пусне значи термостата е отворил напълно, но ако не я пусне и стрелката започне да пълзи на горе, то със сигурност термостата не работи. Иначе това с фаровете ми звучи доста интересно. Да не би датчика да е прецакан и стрелката да те лъже?

Сисе, огледай си добре охладителната система за течове, както и преливника дали се пълни до горе с вода. И разбира се, ако ще сменяш термостат, то задължително си купи ОЕМ. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...