Jump to content
Conquerora

Грешка P2004 на 2.2 i-CDTI

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Грешката е "P2004 IMRC Stuck open bank 1" и се появява на CR-V 2-ра генерация 2006 година. По чуждите форуми прочетох, че това е известен за хонда проблем с IMRC frequency solenoid valve-а (не знам как се казва точно на български). Грешката се появява и изчезва с различна честота: може да посвети 1 час и да изчезне, може и няколко дни да си свети. Въпросът ми е някой от вас сблъсквал ли се е с този проблем и дали можете да ме насочите с нещо.

Само да спомена, че наскоро е почистен изцяло входящия колектор заедно с ЕГР и дроселова клапа, но това не оказа влияние на този проблем.

 

Благодаря предварително! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 100% проблема ти е само в frequency solenoid valve-а. Сменяш 36190-RSR-E01 VALVE ASSY., FREQUENCY SOLENOID и се оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп извинявай гледам схема на акорд , за CR-V парт номера е  36190-RMA-E02 VALVE ASSY., FREQUENCY SOLENOID

 

 

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=20235,20236&nplgrp=1&cmodnamepc=CR-V%20I-CTDI&xcardr=5&dmodyr=2006&carea=KG&ctrsmtyp=6MT&xgrade=EXECUTIVE&nplblk=E__0200

 

номер 14 от схемата

 

Извинявайте за объркването

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или не го сменяш караш си така и си свиркаш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Въпросният клапан оказва ли някакво влияние на поведението и динамиката на автомобила, тъй като проблемът си го има откакто карам колата и не мога да направя разлика? Иначе когато свети чек-а не забелязвам никаква разлика в сравнение с когато няма грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо както винаги е прав, съвсем спокойно може да си караш така, проблема е само, ако ти светне за нещо друго чека.

По спомени този клапан е някъде към 300 лв. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си спомняш, колега, актуалната цена в Бултрако е 290 лв. Най-вероятно ще го сменя скоро, но е хубаво да знам, че не е нещо спешно. Пък и след наскоро малко излишно сменен дебитомер за 470 лв. искам да е сигурно, че като сменя клапана проблемът действително ще се реши :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години и на мен ми се обади въпросния клапан.

Бях на почивка и светна така от нищото.

Дразнещо е светенето на чека, иначе нямаше проблем с вървенето на колата.

За щастие във Варна има хубава авто-морга за Хонда и го намерих и смених там на място на доста прилична цена.

Авто-моргата е на човек от форума-Стамен / ще я намериш в съответния раздел/ може да провериш при него дали има и да ти изпрати.Вече втора година нямам проблем с купения от него втора употреба - на доста прилична цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

днес и на мен ми светна чека, като го прочетох се оказа Р2004.

Това с подмяната на клапана е ясно.....искам да попитам някой опитвал ли се е да го ремонтира?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

днес и на мен ми светна чека, катавочетох се оказа Р2004.

Това с подмяната на клапана е ясно.....искам да попитам някой опитвал ли се е да го ремонтира?

Да . При мен се получи.-Махаш маркучите от клапана и филтерчето също.Цъкаш през всички отвори със спрей WD-40. После ползваш едно от маркучетата за да продухаш с него отворите .Поставяш маркучите и филтерчето по местата ,чистиш грешката и вече всичко е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...