Jump to content
Anonimous

Honda Civic Aerodeck 1.4 is от 2001г. несъответствие в номера на двигателя

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги искам да сменя свещите на горепосочения автомобил, но ситуацията е следната - в талона пише, а и го видях с очите си номер на двигателя D14Z4, MB8. В същото време в каталога от този линк - http://www.ngk.de/fileadmin/templates/Dokumente/EN/Kataloge/SparkPlug_GlowPlug_2013_2014_EAST.pdf такъв двигател не фигурира - т.е. има го модела, но е MB2 и свещите за него са ZFR5F-11, а ако се водя по пътя на логиката и избера модела на колата MB8 за него двигателя е D14A8, свещите са ZFR6F-11. На капака на ангренажа нищо не пише... Колата е на газ, но искам да сложа препоръчваните от производителя свещи с опция за по-честа смяна. Какво ще ме посъветвате? 

 

ПП: каква е разликата между двата вида свещи и какво топлинно число да търся? 

Редактирано от Anonimous

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZFR5F-11 са свещите за този двигател. Може би по-високото топлинно число е по-подходящо за работа на газ, не знам, но аз карам с 5-ци вече 15 хил. км на газ и няма ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото е по-голямо числото,свещта е по-''студена'' и обратното. И именно по-студената е за газ поради по-високата температура на изгаряне и октановото число на газта.  :blabla:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз го имам същия двигател, само че е хеч(МВ2) и си го карам с тия дето пише в Аутодатата.

NGK BKR6E-11.

С такива я взех и с такива я карам, макар да съм карал и с Бош и Денсо(разлика не намерих между трите марки).

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви колеги, тези дни ще гледам да й набавя свещички май ще се наложи да вземам ключ с дълго рамо че нещо доста са заяли и с метровския не става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не че нещо, но и за D14A8 двигателя свещите са ZFR5F-11  по аутодата и други източници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...