Jump to content
SeSSion

Honda Civic EJ9 Вода в багажника

Recommended Posts

Здравейте, от скоро имам въпросната кола и имам 2 въпроса. 

Първият е възможно ли е да влиза вода от друго място в багажника освен въздуховодите и стоповете. Въздуховодите ги оправих сега остават стоповете.

Вторият въпрос е кое регулира оборотите на празния ход, d14z2. На B18-ката си беше отзад на колектора, но тук няма такова.

И последен въпрос, май станаха 3 :D . Има ли смисъл от смяна на входящ колектор и с какъв?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-най-вероятно стоповете,или виж под резервната гума.

2-виж на дросела отдолу.

3-зависи какво искаш,ако е само колектор-няма смисъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 и 2 ще ги видя утре. Иначе виждам че се стига отстрани, защото в момента нямам абсолютно никакви пластмаси в багажника, оголена е до предните седалки.

А до 3- От какво има смисъл? Като цяло какви са вариантите за засилване. Знам, че двигателят не е най- бегунския, но просто искам да му направя нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Маркучето за течността на зодната седалка ти е спукано някъде. И аз го имам този проблем.

Редактирано от Георги Георгиевв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна тема!Браво на колегите.

Относно въпроса на автора за засилване тука се влиза във филма-глава,делко,комп,инсталация,смукателен и изпускателен колектор,за да има разлика че нещо си направил и да тръгне колата.Като сложиш смукател или спортен филтър нищо не става.Нали освен въздух на тази кола и трябва и гориво в съответното отношение.За да изкара коне трябва да има от какво.Ако все пак си решил да влизаш във филма пиши на ЛС.Аз имам готов такъв сет,може да се разберем нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намазах стоповете със силикон и вентилационните отвори и мисля, че от тогава не е влизала вода. При мен си личаха следите, от къде е минавала водата и двете следи водеха до стопове/вентилационни отвори. Относно засилването, най-вероятно ще е по-голям двигател, поне D16. Интересуваше ме просто дали може да се направи нещо по този "без пари". Сега със ремъците много се чудя дали да сложа олекотени ролко, не защото се надявам да стане нещо, колкото това, че от доста време съм си го наумил и така... :) П.п. Още един въпрос, дане отварям 1000 теми:Симптоми:1. Задната чистачка, като я включа не спира след известно време за да почне на интервали, само чисти... та се къса.2. Като пусна вода на стъклото чистачките не се пускат... може би са мързеливи.Идеи от какво може да е? :)))

Редактирано от SeSSion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми от модела на колата е, контрола на задната чистачка и пръскалка се извършва от задкормилното устройство:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е, че като пусна вода чистачката не се пуска, също е и на предните стъкла. Пръскалките си пръскат, а чистачките не реагират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, включваш си чистачките и въртиш ключето за да пуснеш вода, може и в обратен ред...не става автоматично, ако това имаш предвид...и аз трудно свикнах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колко и вода да пръскам чистачките няма да се пуснат, както на останалите коли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...