Jump to content
HenoxBaTeH

Въпроси за Акорд 7ма генерация

Recommended Posts

Здравейте,

 

Моля да ми отговорите на няколко въпроса ?

 

1. Когато не е сложен колан свети на таблото - а звук може ли да се пусне ?

2. Може ли да се пусне звукова индикация ако не са пуснати фаровете.

3. От долу до (там където са бушончетата)  отварянето на преднич капак - има някаква букса издадена женска ? тя за аларма ли е ?

4. Навигацията се пуска когато си иска, а когато аз искам да я пусна ми прави сечено .. що така ?

5. Като мина през някоя дупка или нещо такова и се чува едно като все едно през пясък минава колата ... някаква защита се включва .. каква е тя ?

6. Копчетата за подгряване на седалките надолу L нагоре H това значи, че мога зимата да си пускам седалката да ми се загрява умерено и силно така ли ?

 

Някой може ли да ми каже, нещо интересно някоя екстра нещои дето не съм я видял на пръв поглед ? :)

 

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Когато не е сложен колана, на таблото свети индикацията на колана и чак когато тръгнеш да караш ( когато колата е в движение ) тогава зумер-ат почва да свири и да ти пресвятка на таблото колана. Ако не ти свири, най вероятно зумер-ат ти е прекъснат .2. Може да си монтираш дневни светлини вместо звукова индикация ( според мен е по удобно ) има ги по 35лв .5. Когато минаваш през дупка или нещо такова, забелязал ли си да ти пресвятка жълт триъгълник с удивителна по-средата ? Това е стабилизиращата система VSA ( понякога пресвятка на завой когато течността на спирачките е намаляла ) http://www.youtube.com/watch?v=rdRPIXJszAU6. Предполагам, че да :)Това е което мога да ти кажа и дано сам ти бил полезен.Можеш да погледнеш и тази тема http://forums.hondabg.com/index.php?s=a3c2655a2b5654de7f633b63b2b7200f&showtopic=57108 има полезна информация. Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти @dragomir375 за отговорите.

 

Остават 3 и 4  ... надявам се някой да отговори

И имам още един - навсякъде чета че имало как да си настроиш от купето фаровете ... аз съм с пълни екстри 2.4 и там са автонивелиращи или нещо от сорта .. за тва ли нямам копче вътре ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. OBD2 . Това ти е връзката към ECU-то за диагностика и т.н.

4. Не съм сигурен , че някой разбра какво питаш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да светлините ти са авто нивелиращи се , имаш по един нивелир на предния и задния мост. Колкото до навигацията ти , може тя да е с гласови команди и да не ти разбира какво и казваш. Също така както си предположил колата ти има защита от минаване през дупки ,споко .Ако пък искаш да си пуснеш зумера да ти писука , просто дръпни ръчната и започни да караш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, при мен също го има това със зумера на колана. Когато дам на контакт лампата свети постоянно, не мига и не писка. Също така за фаровете не знаех, че били авто-нивелиращи, даже обмислях да си взимам бутон за регулиране на фаровере. Отначало, когато си купих колата ми светеха много ниско и аз си ги регулирах ръчно от фаровете с врътките и забелязох, че за нагоре-надолу има включена букса. Предположих, че с копче ще става по-лесно регулирането. Да разбирам, ли че с копче няма да има ефект, и още едно питане имам за прибиране на огледалата. Възможно ли е това да стане? Имат ли си огледалата вградени моторчета или това се предлага във фейстлифт модела. Благодаря предварително, поздрави Георги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

 

Ами само кубатура 2.4 има автонивелиращи се фарове .. и нямат клопчета вътре в купето (явно) ... относно авто прибиращи се огледала и аз така мислех ма като се загледах .. това е за по-новите модели... нашите май нямат .. поне аз съм 2004 година

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така както си предположил колата ти има защита от минаване през дупки ,споко .

 

В какво се изразява тази защита ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно сърказма в поста ми не е бил разбран. Естествено няма никаква защита от дупки , както и автонивелиращи фарове.Има адаптивни предни светлини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май май така е станало  :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос ... отначало като я взех колата мн вървеше сега като покарах малко пенсионерската почна да не върви толкова ...

Та въпроса ми е има ли компютър (че има има) ама взима ли под предвид пенсионерското ми каране и да убива мощноста .. и като я поръчкам малко .. пак да се върне .. или няма такива истории ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би си свикнал с ускорението и вървенето и сега не ти прави впечатление (лично мое мнение). Покарай някоя тромава и бавна кола и след това пак се качи да покараш твоята и прецени дали има разлика ;), поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерси за отговора, ама си карам редовно стария civic той е на газ и никаква мощ ... с акорда, оня ден една баничкарка на дизел ... аз на втора газ до дупка .. колкото нея ... тия 190 коня нещо са умрели ... а отначало яко набираше .. Даже педала на газта, като го барнеш и колата дърпаше и беше трудно да я караш меко като такси ... сега си я карам без проблем така .. та затова се чудех

Редактирано от HenoxBaTeH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има интелигентен комп :D Нагажда се според начина ти на каране.Покарай малко като рацер и пак ще е като преди или почти :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да започнеш изключването сам на следните неща : горивен филтър, въздушен филтър, свещи, катализатор, а може и нещо друго да се окаже, сега само гадая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...