Jump to content
Honda_Z

Свири ремък

Recommended Posts

Зимата в студено време почти винаги в първите 20-30 секунди след старта ми просвирва някой ремък.

Напоследък обаче, веднага щом мина през някоя локва, отново се появява същото свирене закратко.

 

Някой има ли опит с подобен казус и "нормално" ли е наистина?!

 

Уточнения:

1. Всички ремъци са сменяни преди няма и 20х.км.

2. Преди близо година бях помолил да ми натегнат ремъците при Омбре (очевидно без резултат).

3. Днес бях в Юби-Ко и на въпроса ми отговориха, че няма кора, която да ми липсва отдолу и това със свиренето било съвсем нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен се случва същото.След проверка ремъка на динамото ми трябва да се натегне че е хлабав.Ако има някой запознат нека сподели мнение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - вероятно просвирва този на динамото, че най-много зор вижда. Както казва колегата, зимата в студа акумулатора малко или много си губи заряда и динамото зарежда, което товари ремъка и като не е натегнат преплъзва и свири.. Вероятно трябва да се натегне .. и ще се оправи! Същото важи и за другите ремъци! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се оказа точно това - хлабав ремък на алтернатора, като ми го оправи човек, който по принцип не поправя хонда.

 

За пореден път се убеждавам, че най-важно е желанието на човека вътре в сервиза, а не табелата му отгоре.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...