Jump to content
svesevo

Харви на газ?!?

Recommended Posts

Здравейте колеги отскоро минах Харвито на газ..та си рекох сигурно е имало подобна тема...моля дайте ми малко инфо каквото и да е свързано по темата,просто за пръв път карам автомобил на газ и май трябва да се съобразя с някой неща..профилактика..безопасност..Благодаря предварително!http://media.snimka.bg/s1/3596/033436750.jpg?r=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не конкретизираш с каква газова си. Профилактиката е като при бензин, сменят се филтри на газовата, филтър за въздух и ако ти замирише на газ я караш на газаджия да се види от къде изпуска. Карането си е като на бензин, ако си с ГИ. Е, има малко разлика в динамиката, но ще усетиш и ще се настроиш ти по нея. Предполагам винаги палиш на бензин, ако ли не, не е лошо от време на време да я караш на бензин. Добре е бензиновата система да ти е в ред и да не разчиташ само на газта. Относно разхода при всеки е различно - моята дава градско София 9-10 на 100 ...зависи каква газ сложа и колко задръствания има. Извънградско накъде около 8....по магистрала със 130 и климатик ми даде 10. Мисля, че над 100км в час колата става доста лакома, но то 2 "убавини" на едно място няма...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дава 10 смесено със градско в София.В понеделник я настъпвах здраво Пловдив-София не паднах под 140,но бързах.

Също гледай да има поне за 20лв бензин,защото бензиновата помпа работи постоянно.На мен ми обръща на 35 градуса и горе-долу минава на газ след 1-2 километра :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа, че при мен са 1-2 километра, зависи от външната температура и задръстванията. Сутрин като изляза, си е вече задръстване пред блока, така, че след 300 метра съм на газ... :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грубо.Сега при тия температури е почти веднага.Зимата до светофара на симеоновско си обръщаше :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...сори за бавният отговор...ами чесно казано незнам с каква газова уредба съм(по късно ще слезна да видя)..."филтри на газовата, филтър за въздух"е писал колегата...самата кола е внос февруари а март е слагана уредбата предполага се че засега все още се води нова газовата уредба(филтри)няма и помен от миризма на газ..горене със мръсна газ отива към 11 ако си я карам до към 120 гори 9-10..пали винаги на бензин до минута две прехвърля на газ,бензин има винаги поне за 30-40лв вътре...въпросът ми по-точно беше след един определен период да речем 30000-50000км.трябва ли да се прави няква диагностика на мотора...клапани?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да трябва :) Май на 30к се прави.На мен ми направиха проверка на клапаните като сменях ремъка преди 2 месеца.И бяха перфектни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко са перфектни за 30к километра.Изпускателите винаги натягат малко,важното е да са в нормите.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...