Jump to content
morpheous87

Проблем с А/С бутона на Акорд 7-ца

Recommended Posts

Здравейте,

 

скоро си купих Акорд 7-ца 2004 година. С фабрична навигация е (както е ясно безполезна  :yes: ). Но бутона А/С не прави нищо. До колкото разбрах трябва като го натисна да излязат опциите за парното (скоростта на перката и потока на въздуха) Нищо не излиза обаче. Първата идея естествено е прецакан бутон. Но се замислям дали не е по-генерален проблема. Конзолата не ми харесва как работи много много. Понякога забива на една станция на радиото и не мога да я сменя. Не се сменя нито от бутона СН нито от Seek. Та възможно ли е проблем в самият модул, софтуер и т.н. Утре ще махна акумулатора за известно време, да се рестартира всичко, да видим какво ще стане.

Ако някой е срещал подобни проблеми и/или има идея нека да сподели :)

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Мисля, че зная за какво говориш - при мен имам същият "ефект".

Ако включа колата и екрана стои с текста на навигацията - ако искам да натисна бутона за климатика - не действа.

Пусна ли радиото обаче от кръглото копче - тогава вече бутона на климатроника работи.

 

Пробвай и ти така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Мисля, че зная за какво говориш - при мен имам същият "ефект".

Ако включа колата и екрана стои с текста на навигацията - ако искам да натисна бутона за климатика - не действа.

Пусна ли радиото обаче от кръглото копче - тогава вече бутона на климатроника работи.

 

Пробвай и ти така.

 

 

За жалост съм пробвал как ли не, но не се пуска екрана с управлението на въздушния поток и скоростта на вентилатора...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да приложиш снимка какво точно виждаш на екрана? Много е вероятно да ти е прецакано DVD устройството, което далеч не отговаря само за четенето на DVD дискове, а в него са и контролерите за повечето функционалности на конзолата. От друга страна може и да е самата конзола. Един от вариантите, които имаш е, да смениш цялата конзола и то с по-смислена такава:

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=honda+accord+7&catId=0&initiative_id=SB_20140604120258

 

Цените и екстрите варират - питай продавача дали ще стане на дизелова 2004ка (не би трябвало да има проблем, но да си сигурен) и ще имаш всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля че клипа ще е най-обяснителен. Възникват няколко въпроса: 

- в System History има записани събития - как да разчета коя стойност за какво отговаря? (тук като че ли кода е 14 и някъде прочетох че е това: 14 IAC Valve (Idle Air Control) defective circuit or unplugged defective sensor) И като че ли съвпада до някъде.

- в Car Status какво значат VSP, BACK  и ILL и защо са на OFF?

 

Направих Force Download от DVD диска и сякаш мина нормално. Надявам се клипа да подскаже на някой знаещ, да даде малко акъл къде да погледна :)

 

P.S. До колкото прочето IAC Valve (Idle Air Control)  няма нищо общо с климатика и парното :)

 

Редактирано от morpheous87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

- в Car Status какво значат VSP, BACK  и ILL и защо са на OFF?

 

 

 

 

Това успях да го проверя в Service Manual-a на американките, предполагам няма никакви разлики. Разбрах кое за какво е и не са от значение в случая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че клипа ще е най-обяснителен. Възникват няколко въпроса: 

- в System History има записани събития - как да разчета коя стойност за какво отговаря? (тук като че ли кода е 14 и някъде прочетох че е това: 14 IAC Valve (Idle Air Control) defective circuit or unplugged defective sensor) И като че ли съвпада до някъде.

- в Car Status какво значат VSP, BACK  и ILL и защо са на OFF?

 

Направих Force Download от DVD диска и сякаш мина нормално. Надявам се клипа да подскаже на някой знаещ, да даде малко акъл къде да погледна :)

 

P.S. До колкото прочето IAC Valve (Idle Air Control)  няма нищо общо с климатика и парното :)

 

Закачал ли си я на диагностика да видиш дали дава грешки ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Закачал ли си я на диагностика да видиш дали дава грешки ?

 

 

 

 

Да, още преди да я купя мина на диагностика и няма грешки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Пробвал ли си да разкачиш акумулатора за 10 минути? Предполагам, че ако е натрупало някакви грешки, като се рестартира с махането на захранването. Може да се възстановят фабричните настройки. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 10мин не съм я оставял, може да го пробвам и за повече да видим какво ще стане :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега до къде стигна с проблема с А/С копчето? Сподели ако си го разрешил и как ;), поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма решение за проблема, вече не знам какво да пробвам... Стигнал съм до момента да взема навигация от фейслифта и да пробвам с нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пробвал ли си го ?

Публикувано изображение

 

How to Troubleshoot Climate Control System

https://www.dropbox.com/s/diflul66agghkj5/hvac.xps?dl=0

Редактирано от VamPo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...