Jump to content
psp 276

Свети червена лампа за маслото

Recommended Posts

Публикувано изображение

 

 

Здравейте, колеги! Пуснах нова тема, защото въпроса не търпи много отлагане. Трябва по - скоро да реша за колата... Притеснява ме лампата за маслото от снимката. Колата работи нормално бих казал, а лампата свети. Мисля за покупка на тая кола, но не съм сигурен. Дайте мнения да мисля ли по въпроса или да не се занимавам? Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре помислете да  долеете масло и дали няма да изгасне:))))).

Да няма и др. лампички да светят,но да са прикрити!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в някой от официалните сервизи и направи пълна диагностика . Ако има някой гател от форума да каже, ама иначе как очакваш адекватно мнение по снимка !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Златане, мнения от рода на "Тука не хвърляме на боб", "Ако има някой гадател..." са излишни.

Зная, че е много трудно да се даде конкретен отговор на въпроса защо свети лампата. Не искам конкретен отговор. По - скоро искам да знам дали има нещо специфично, често срещан проблем при този мотор, какво горе долу да очаквам. Ще съм благодарен ако има някой да ме насочи. Колата е в чужбина, собственика не е наясно какъв е проблема, малко вероятно е да има нещо замаскирано. Колата е на 220000км реални.

Редактирано от psp 276

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, още в първия отговор в темата ти, друг колега дава най-първичната насока при светене на точно тази лампа - проверка нивото на маслото - прави се посредством уреда или приспособлението за измерване нивото на маслото, наречен "щека за измерване нивото на маслото", различима в конфигурацията на двигателя, по откровената си дръжка за вадене и маркирана в долния си край с белези, по които се отчита нивото на маслото. Колкото по-нагоре има масло по щеката, толкова по-малка е вероятността лампата да свети заради липсата на масло.

 

Ако нивото е ок, сетете се кога последно е сменяно маслото, съответно масления филтър,  както и какъв филтър е монтиран.

Ако до тук всичко е ок и в норми, локализирането на причината вече отива към датчик за налягане на маслото.

Ако и датчикът е наред, следва маслената помпа.

 

Изобщо, тръгнете от горе надолу, като по изказът ти съдя, че след първата стъпка, която вероятно ще можете да направите сами, трябва да влезете в сервиз за останалите.

 

Прости сарказмът ми който прозира тук-таме, но каквото повикало, такова обадило.

 

Поздрави и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драгойчо, благодаря за изчерпателния и точен отговор - ще ми бъде от полза!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...