Jump to content
Accordeonist

Съмнения за горене на маско!

Recommended Posts

Маслото което ми  сложиха е 5в30 от Арал.Не  тече от мотора,не дава вид ауспухът дасъбира сажди,а маслото намалява!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с малко по-дебело масло 5w40и най-важното е да не е някое фалшименто. Аз сложих един Тотал и се оказа, че е пълен боклук. А и като цяло Хонда си харчат масло така, че в умерени граници е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под колата има ли петна от капало масло?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма течове,днес я вдигнах,за да погледна и отдолу,но никакви следи!Ауспухът е чист.Нивото което показва щеката е около 1см над минимумът..Смятам утре да долея 200 мл,Нищо не свети по таблото.....колата  си работи много добре,...пълен шах!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни на първо палене дали няма бял дим да пуши за няколко минути. Ако има това са гумички на клапаните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни на първо палене дали няма бял дим да пуши за няколко минути. Ако има това са гумички на клапаните.

Още утре сутрин ще я преслушам!Опасно ли е да се кара ,ако въпросните гумички са заминали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....ако я оставиш без масло е опасно инак нема ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zapalih ja sutrinta,no njama bjal pu6ek!15 min, raboti no nikakva razlika.Dnes 6te ja porazhodja malko po Autobahn-ite ,za da vida dali 6te ozapa auspuha,koito polirah .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени маслото с нещо по-качествено!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за по-качественото масло, но ще ти разкажа историята на старата ми кола - Golf 4, 1.6i.

 

Започна да гори масло - по малко, по малко докато стигнах до 0,5 литра на 500 километра. И я отписах. Но си имам един близък майстор и му я закарах. Човекът я отвори, смени гумичките и колата заспа.

 

А симптомите бяха същите като при теб. Нищо по ауспуха, нищо като бели пушеци, никакви течове, капане под колата и т.н. Също си работеше като часовник, което накара моят човек да заподозре гумичките, а не нещо друго като клапани, повдигачи разни други.

 

При смяната на гумичките смених разбира се маслото и филтъра и проблемът приключи така. Продадох я, поддържам контакт с купувача, който не ми е споделил да гори масло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цял литър и доляха в Хонда !Майсторът я гледа,капа масло върху някакви хартийки,гледа,пули се.....и така 15 минутки!Ефект никакъв.Разказах му,че колата не е карана през последните две години изобщо,но и това не било от значение.....май ще сменя майсторът и ще видим въпросните гумички! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote name="Accordeonist" post="1057393835" timestamp="13983642

 

Разказах му,че колата не е карана през последните две години изобщо,но и това не било от значение.....май ще сменя майсторът и ще видим въпросните гумички!

Въпросните сегменти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно,но след като долях масло нивото въобще не мърда ,а съм врътнал едни 1145км от тогава.Почвам да си мисля,че когато са ми регулирали клапаните е изтекло масло и после не са го доляли.Сега вече минавам на смяна на задните спирачки и да търся гуми за зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 000км  пробег 2 литра доливам.Скоро ще го сменям и смятам с Мотул.Може и да е прав колегата за гумичките!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...