Jump to content
Restless

Аномално високи обороти при загряла кола

Recommended Posts

Днес бях спрял за половин час, паля, тръгвам и след 10-15 секунди, както бях на бензин, двигателя сам се изфорсира и при 2300 превключи на газ... оборотите задържаха 2000-2100. Колата не беше изстинала, беше си топла. Карах така 5 минути, паркирах по работа, след час - паля и с паленето оборотите нагоооорееее, превключва и пак държи 2000+.

Педалът на газта реагира нормално, просто сякаш колата е решила че нормалните и обороти са 2000+

Карах 20-на минути и 500м преди работата, спирайки  за завой оборотите се нормализираха на 8-900.

 

Някаква идея? Може би е за почистване каж-го-де-то за празен ход 0-о

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко са вариантите колега. Най лестния е да провериш дали ти дава грешка някаква. Имаш стъпково моторче което ти регулира оборотите на празен ход, погледни го дали буксата не е излязла (би трябвало да ти светне чек-а). Ако трябва го смъкни и го почисти. Другото за което се сещам е някой вакум маркуч да е излязал и да засмуква въздух. Огледай си и там нещата. Надявам се да съм те насочил към проблема, малко се гадае така :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря, пишейки имах предвид точно за идеи и насочване :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IACV - клапана който контролира въздуха за празен ход или както опелджиите му викат "стъпково моторче" или "автоматичен смукач" :). Пробвай с почистване, ако стане значи е бил запекъл отворен, ако не се оправи си за нов. За да си на 100% сигурен че е от него, просто го изолирай, като сложиш между него и колектора пластинка. Така малко ще се опитва да гасне докато загрее, но после ще си е добре.

Редактирано от stan4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...