Jump to content
Eternal

Проблем в оборотите

Recommended Posts

Здравейте на всички.Днес забелязах странен проблем в колата(ще се опитам да го обясня кратко и ясно).При подаване на газ,било то плавно или рязко,след като стигне до 4000 оборота стрелката се „побърква“ отива до 6 после до 3 и това става посточнно и много бързо,а аз през това време не съм си мърдал кракът от педала, т.е. си поддържам около 4000 оборота.Искам да кажа също така реално колата си е на 4000 а стрелката се мести от 3000 до 6000.Когато е на скорост била тя 1 или 5 след като достигне пак до около 4000 оборота се усеща едно тъпчене(спъване).Това е което мога да опиша.Калата е Д15Б2 92г с инжекцион,компютър и делко от Д16А6.Незнам дали е от значение, но е с газов инжекцион,проблема го има на газ и на бенз.Според мен проблема идва от компа,но несъм сигурен.Това е мерси предварително на хората които ще ми помогнат :) Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Наскоро гледах един клип в Youtube за сходен проблем, точно за Хонда. Оказа се дефектирал комутатор. Не се нагърбвам с мнение, разбира се, но симптомите са същите. Успех!  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е не ти работи оборотомера както трябва. Може да пробваш с друг ако ти се намира (кофти работа, сваляш слагаш на ново....). Прегледай и буксите на делкото. Информацията идва от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги.Утре ще сменя комутатора като за начало и ще пиша :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се оказа от комутатора,едната буксичка се беше извадила.Благодаря Ви :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...