Jump to content
skuck

Дилема с пружини...

Recommended Posts

Автомобила е този:

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

1,6 non-vtec; mb4

(последната снимка е най-актуална)

 

Проблемът се състои в това, че задните гуми опират в калниците при неравност по пътя или при умерени завои, когато е натоварена с 4 човека с нормално тегло. Опитах да постна снимки, на които се вижда добре разстоянието между калника и колелото. Джантите са: 15",7J, ET25, оригиналните трябва да са: 14",5.5J,ET43. По мои сметки 15"-те излизат с 37мм спрямо оригиналните.

 

Решенията за момента са две (като изключим това, че цяла зима джантите бяха обявени за продажба, но в крайна сметка си останаха при мен).

 

Вариант 1: Намерил съм пружини от VTI (на цена 50 лева за двете), които по принцип, според продавача са по-твърди от стандартните, това може би ще реши проблема, защото допускам, че моите пружини вече са омекнали.

 

Вариант 2: С машинка за подвиване (раздуване) http://www.elantraxd.com/forums/showthread.php?14507-Fender-rolling

 


Кажете според вас кое е по-доброто решение? Отворен съм и към други предложения. Също така ако има мераклии за тея джанти, можем да направим размяна за някви по-прибрани.

 

Та ... така, време е да се реши този мой проблем, че лятото дойде и трябва да сменям гумите.

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли имам около 700 прегледа на темата и нито един отговор?  :help:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един преглед и ти казвам от вти  не слагаи . намери си от дизелова англичанка или ровер с розовата маркировка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между ВТИ-ските и розовите? Защо да не слагам от ВТИ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ги раздул. Тая машинка е доста хитра, но не е ли скъпа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машинката няма да я купувам, едно момче от моя град има такава и ще свърши работата срещу заплащане, но има един проблем - ако по калниците има кит ... работата става сериозна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...