Jump to content
Legal

Свети ми индикатора за свещи?

Recommended Posts

Здравейте, когато оставя колата 2-3 дни без да я ползвам ми светва индикатора за свещите. Мигащо в жълто реотанче. Освен това ми изписва  Check system  на борда. След като я покарам през седмицата изгасва.Това ми се е случвало вече веднъж. Ходих на диагностика в Хонда сервиз,които казаха, че е някаква грешка, поради студа. Днес, обаче не е студено, а пак светна? Ако до 2-3 не загасне пак ще ходя в сервиза.

Някой има ли идея от какво може да е този проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако напишеш и кой е мотора грешка няма да имаш....най-вероятно имаш изгоряла свещ(това ако си с 1.7 или 2.2)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти. Модела на колата и мотора е Honda Civic 2.2 i-ctdi Sport. 

А, изгорялата свещ на диагностиката не се ли вижда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на диагностика в оторизирания сервиз на Хонда. Момчетата закачиха колата на компютъра и показа, че проблема идва от температурен датчик /доколкото разбрах/. След проверката му се оказа, че същия си е наред и работни.

Странен проблем, някой път мига тази лапа /за свещите/  2 дни, след това спира за 1 м, после случката пак се повтаря.

Прави ми впечатление, че когато почне да мига, и светне 'провери системата", след като загася колата се чува остатъчен шум , като че от вентилатор някакъв.

Вчера запалих, лампата взе да мига, загасих я, и 10-ина минути под капака се чуваше шума, като след това спря.Карах колата 100 км с мигаща лампа.

Днес проблеми няма.

 

Хубава седмица ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш път към Варна някой ден,мини да я видим тази мистерия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай да опресниш запойките на релето за свещите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш път към Варна някой ден,мини да я видим тази мистерия

Път, често имам към Варна.

Остави на лични твои контакти.

 

 

п.п. За релето и опресняването на запойките - оценявам съвета, но нищо не ми говори ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Установих, че светлинният индикатор за свещите е в някаква връзка с това, което се чува под капака-шум, като че ли от вентилатор. Десет минути, след като загася колата шума спира, но индикатора за свещи си мига цял ден, или 2... ;)

Редактирано от Legal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се появи този проблем. Когато бях в сервиза, докато чаках реда си, бях загасил колата. След запалването, вече не се чуваше шум, като от вентилатора, съответно индикаторът не мигаше и...въпросът за мен още не е решен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убаво де, на 2.2 мотора след загасване му перката продължава ли да охлажда и к'во ти пречи да вдигнеш капака и да видиш.

И между двете събития няма нищо общо, мисля...

 

п.п. Ако едно нещо прилича на котка и мяука като котка, ... то най - вероятно е котка...  :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На диагносика не ви ли вади температурен датчик като грешка???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този датчик показа. След като са го проверили ми казаха, че нищо му няма и е грешка, която изтриват. Наистина, дълги време не се беше появявал проблемът, но като се появи е дразнещо. На какво влияе този датчик?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си датчика който стои на радиатора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок. Благодаря, ще кажа в сервиза. За какво служи? Възможно ли е да е повреден, а колата да работи нормално? В смисъл, да е развален, а да индикира рядко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги.Искам да използувам темата понеже имам подобен проблем.Колата е Honda Civic 2.2 ctdi/2007г.Светна червено Внимание на таблото в дясно и в средата на оборотомера-изображение подобно на задните колела ,два ауспуха и пушек.Така поне го виждам аз и пише -Проверете системата.Какво може да е това.?Колата я оставих в сервиз, но любопитството ме мъчи.Ако някой знае нещо,благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...