Jump to content
travolta5

работи на 3 цилиндъра

Recommended Posts

Колеги, какво може да ми се е случило на хондата, колата е 1.3, 95та г., само на бензин. Изведнъж взе да работи на 3 цилиндъра и не иска да се оправи. Свалях свещите, чистих ги, кабелите оглеждах да не пропускат - не. Отварях капачката на делкото, вътре всичко си е ок.

Може ли да ми е заминала бобината? или да се е разцентровало делкото? За друго не се сещам.

Редактирано от travolta5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, какво може да ми се е случило на хондата, колата е 1.3, 95та г., само на бензин. Изведнъж взе да работи на 3 цилиндъра и не иска да се оправи. Свалях свещите, чистих ги, кабелите оглеждах да не пропускат - не. Отварях капачката на делкото, вътре всичко си е ок.

Може ли да ми е заминала бобината? или да се е разцентровало делкото? За друго не се сещам.

 

При такива случаи се започва от най лесното, мерене на компресията и размяна местата на свещите, за да разбереш, дали причината не е в самата свещ, или в кабела .. ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sesk0y, мерси за темата, прочетох я. 

mar_tod,  в  темата  пише, че не е хубаво да се вадят кабели докато работи двг., как да разбера кой цилиндър не работи

колко струва една капачка за делко, старата дали не може да се оправи нещо(ако проблема е в нея разбира се)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кой ти е казал да вадиш кабели докато работи .. :)

Не работи този цилиндър, на който свещта е мокра, като ги размениш и сложиш тази мократа на друг цилиндър и след  пробата я свалиш пак същата свещ мокра, значи причината е в нея ..

Ако тази е суха, а е намокрило свещта която си сложил на нейното място, тогава започваш да се  съмняваш в кабела ..

Разменяш го и него, или слагаш някой друг, ако имаш под ръка, за да се убедиш дали проблема не е в кабела и чак тогава започваш да се притесняваш за , палци, капачки и бобини ..

А най добре е да започнеш с компресията, защото има вероятност и кабела и свещта да са си здрави, но да липсва компресия в цилиндъра и за това да не работи ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма мокра свещ, всичките са ок. по кабелите няма видими забележки, да речем че примерно няма компресия, тогава от какво е?

Редактирано от travolta5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова капачка преди 2 години беше 30лв, сега не вярвам да е много по-скъпа. Ако старата има и микроскопични пукнатини (трябва да се огледа много внимателно за такива), направо я хвърляй. Но ако е от нея, на влажно време изобщо няма да иска да запали, поне така беше при мен тогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въх смених свещите и сега работи перфектно. Благодаря за мненията, Проблема е решен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... капачката за делкото струва 30-на лв.Палеца е 15лв,бубината 30лв има и по скъпички ...но смяна на свещи излиза по евтино щом си се сетил за това :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...