Jump to content
DzhaX

Как да разбера от какъв мотор ми е картера

Recommended Posts

Здравейте,

 

Сагата по този автомобил продължава ... Преди година го купих и с ужас разбирам за различни сменени части по него (до момента глава, всмукателен и изпускателен колектор, делко и последното което се появи е картер...) Колата беше с глава от D16Y8 - сменена (с такава свалена от D14A7, но най-вероятно е от А5...) И така ... Проблема с колата е, че гори мноооого масло (литър на 1000 км) и съответно предстои смяна на сегменти, биелни лагери, и гарнитури) ... Преди няколко седмици съединителя се обади и реших, че ще се правят заедно, но в магазина за авточасти на пича му пише ориг. к-т и той си мисли че за 4 цилиндъра, но като дойде к-та се оказа, че е за 1... и така реших докато чакам другите 3 да я закарам за смяна на съединител. Обясних, че ще се сменят и горепосочените неща в най-скоро време. Днес, като си взимах колата с новия съединител и Дидо (chikiriki) каза, че този картер не е от този мотор - бил алуминиев а гарнитурата която съм купил - по номер на рама не е за такъв картер... Публикувано изображение и трябва да се намери гарнитура за картера който е сложен.

 

Въпроса ми е дали има някакъв начин (номер като на главите примерно) по който да разбера от какъв мотор ми е картера и ако има такъв КЪДЕ :?

 

ПОМОЩ Публикувано изображение

 

П.С. Колегата от Велико Търново - от когото купих колата ако случайно прочете темата моля да напише от какъв мотор е тоя картер...

Редактирано от DzhaX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15z6 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига вика помощ,като децата,всеки чарк си има номер,майстора ти ще знае каква гарнитура да вземе,споко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля, че 6-та генерация са алуминиеви картерите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти е алуминиев с силикон на викторренц и заспива.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вчера взех гарнитура за D16y8 и се надявам да е такъв (поне е същия като снимките които видях на D16y8). Като доидат сегментите и отвори майстора да види за кво става въпрос ще се разбере :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знаете ли от къде може да се закупи тази гарнитура  ? 

Мотора е D15Z6 и изглежда ето така мисля http://kanex.bg/shop/il/kxn/31/15/kxn3115818.jpg

Картера е алуминиев.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...