Jump to content
ADjenkov

Сивик 8ген хечбек Дизел или Бензин

Recommended Posts

Здравейте, Първо се извинявам, ако не съм уцелил точния раздел за въпроса си или, ако преповтарям темата. Идните дни/седмици окончателно съм решил , че ще се сдобия със Сивик 8ген хечбек. Проблемът е, че не съм технически най-запознатият хонда маняк. Дилемата ми в случая е по генерална - бензин или дизел? Ако ще е бензин съм решил да е 1.8 мотора, но пък дизелите са доста по-разпространени има ли причина за това? В 2 сервиза питам вече за простичко мнение и ми казват механиците "бягай от Хонда дизел , която е преди 2010 произведена". Та това ли е причината обявите за дизел спрямо бензин да са 4:1 почти? Благодаря Ви предварително!

Редактирано от ADjenkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................В 2 сервиза питам вече за простичко мнение и ми казват механиците "бягай от Хонда дизел , която е преди 2010 произведена". Та това ли е причината обявите за дизел спрямо бензин да са 4:1 почти?

Това с дизелите на Хонда преди 2010 е невярно, От 2008 г. e в производсгво 2.2 i-DTEC, който е железен. Отстранени са всички недостатъци на предходната версия i-CDTI, който въпреки някои проблеми, (верига, колектори и то преди фейслифта 2006г.) сравнен с други дизелови мотори е просто отличен. Не случайно взе 18 награди за най-добър дизелов агрегат през 2005г. А по въпроса дизел или бензин, всеки решава сам. Редактирано от pendoc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, имах същата дилема като теб преди година. Всички ме съветваха да избера дизеловият мотор 2.2 i-cdti. Слушах само положителни коментари за него. След почти 20хил.км мога само да препоръчам този мотор. Моят има re-map и е някъде около 160+ кс. Удоволствие е когато тръгна да пътувам. Много еластичен мотор, тръгва от 1500 оборота. Много ми харесва да се подигравам с БМВ-цата :)(това в кръга на шегата)  За разхода ще се намерят много недоверчиви колеги. Градското е 6.5 почти винаги, най-много до 7.0. Извън градско съм карал един единствен път дистанция от 200км  с 1800 оборота и средна скорост 80-90км/ч разхода беше 3.7л/100. Инъче нормално, даже с повече изпреварванки е средно 5.5л/100. Може би единственото нещо в колата което не ми харесва е твърда возия и ако живееш в град с много дупки..... Чудеса :)

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за мнянията , в крайна сметка преди 6-7 дни станах горд притежател на Сивик 8-а генерация бензин 143hp. Доста съм доволен, все още не мога да засега точно как и колко харчи ама предполагам това първия месец/два е нормално :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и със здраве да го караш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е новата придобивка , колега  :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в Хонда семейството. Честито

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито колега, безпроблемно шофиране и само консумативи да сменяш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...