Jump to content
movx2000

Въпрос за копче за парното на 6 г сивик англичанка

Recommended Posts

Колеги, въпроса ми е какво е предназначението на едно копче, което е между двете духалки в средата. Има две положения - горно и долно, и в едното има стрелка сочеща към седнало човече като и стрелката и човечето са в бяло, а в другото положение е същата картинка, но в син цвят. Като го щракам не мога да забележа някаква разлика и откак я имам Хондата се чудя това щракало каква роля изпълнява. Мислех си че може да е свързано с климатика по някакъв начин, но не знам какъв. Ако нямах отделно копче за клапата за външен/вътрешен входящ въздух, която се управлява електрически, щях да си мисля, че е за това, но явно не е.Моля накой, който знае и е сигурен да ми каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е в долно положение ти насочва потока на въздуха през централните духалки(срещу теб), които са над цд-то. В горно положение ти насочва въздуха към горната духалка, която сочи към предното стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато бутона е врътнат на синьото човече, средните духалки до него вкарват директно въздух отвън без да минава през отоплителната система. Идеята е на пример зимата колата да се загравя, но да ти духа към лицето свеж въздух отвън.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С едно уточнение - за да духа през тия духалки врътката за разпределяне на въздуха (от ония трите над пепелника) трябва да е в положение човече със стрелка в лицето. И чак тогава, от въпросното копче си избираш - синя стрелка = студен въздух, бяла стрелка = топъл (колкото си си го настроил) въздух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията! Публикувано изображение

А дали може да ми качиш и следващата страница на мануала?

Редактирано от мишо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го направо цялото сканирано в оригинал: http://search.data.bg/ready/ea4b0a676bb54ab43f317e6842a1ae4bИ тук съм превел почти цялото с Google translate на английски: http://p535.hit.bg/Honda%20Civic.pdf

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...