Jump to content
Version84

Ламбда контрол и емулатор,отразяват ли се на работата на бензин?

Recommended Posts

Здравейте,Купих колата (Civic Coupe D16Y8) с обикновено газово с ламда контрол и емулатор. Стъпковото моторче на ламбда контрола вече не работи и газаджиите ми го махнаха за да не пречи на притока на газ.Казаха ми ,че е много скъпо ако трябва да се търси същото и сега карам без него.Когато карам на газ ламбда сондата би трябвало да работи тъй като имам ламбда контрол макар и със свален стъпков мотор.Въпроса ми е следния.Когато карам на газ изпраща ли ламбда сондата сигнал към ECU-то и променя ли това работата на бензин в последствие?Интересувам се от това защото когато карам продължително на газ извънградско празният ми ход след това играе на бензин а след като покарам няколко дни само на бензин се оправя.

Редактирано от Version84

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбда контрола и ламбда емулатора взима + от газовия клапан или редуктора, и работят само когато караш на газ, т.е на бензин нито ламбда контрола, нито ламбда емулатора трябва да работят, тъй като към тях не трябва да отива + 12v те се прекъсват през реле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва влияние естествено.Емулатора ,в зависимост от това как е настроен ти нулира тримовете и като подкараш на бензин,все едно че е настроена за от магазина ,а тя отдавна не е магазинска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...