Jump to content
nikigeen

Зеленото ключе(лампата на имобилайзера) остава да свети

Recommended Posts

Здравейте колеги,Днес ме сполетя следния проблем - оставих на баща ми хондата - Сивик 7 генерация,дизел.Ама решил човека да зарежда акумулатора (не знам защо) ,направо както си е в колата и след процедурата решил да я кара ,вкарал ключа ама лампата на имобилайзера не загаснала и не могъл да запали ,после извадил ключа и пробвал пак .Този път запалил ,свършил си работата ,но когато загасил и извадил ключа ,зелената лампа останала да си мига на таблото и такак след няколко опита откачил акумулатора и после пак го закачил ,но проблема си оставал - лампичката си мигала и когато колата е заключена.Друготоо е че след като пускал и алармата тя се активирала след около минута-две и започвала да пищи.Та въпроса ми е дали има проблем с алармата или проблема е в колата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста електроника е чувствителна към 15 волта и нещо зарядно напрежение.Какво е зарядното?Замери ако можеш с какво напрежение зарежда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарядното е с волтметър и амперметър и може да се пуска колкото му подадеш ,така че незнам с колко му е пуснал да зарежда, за съжаление

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти.На всеки компютър е монтирана електронна защита от пренапрежение...двигател,АБС,еърбъг,..по-главните ситеми.На помощните като комфорт,чистачки,централно няма такива защити.Желателно е да потърсиш майстор по автоелектроника,който да провери тия неща.Защитата работи на принципа на предпазителя,но е по напрежение,а не по ток.На практика става това:Един електронен елемент е настроен при 15,5 волта да гръмне и да даде на късо цялата верига след него.През предпазителя минава огромен ток и той изгаря.Така се спира опасността от пожар.Ремонта се състои или в подмяна на съответния блок или в отварянето му и ремонт на електрониката.По някога вътре откривам опожарени писти и гръмнали конденсатори.Общо взето няма рецепта...отиваш на сервиз!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...