Jump to content
Stiliqn86

Стрелката на бензина

Recommended Posts

Здравейте колеги от скоро съм собственик на Акорд 2001 година двигателят е 2,3 ES и забелязах от скоро че стрелката на бензина не отчита. Но от време на време тръгва като покарам известно време примерно тръгна извън градско тръгва или пък градско но повечко време.Вчера ми направи впечатление като натиснах рязко спирачките и тръгна.Казаха ми че това било от бутане на километража , но не знам как се оправя и може ли да се оправи , други ми казват от поплавъка.И аз не знам нека някои които го е имал или знае как се оправя този проблем да сподели.Поздрави! И Весели Празници!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е баран километража стрелката няма да ти слиза до долу.Стои малко над последното деление и не може да слезе до край.

Редактирано от Кастиел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е поплавъка да засяда от дълго седене в едно положение(ако колата дълго време не е карана).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е поплавъка да засяда от дълго седене в едно положение(ако колата дълго време не е карана).

Там е работата че той си тръгва и си отчита колкото бензин има може и половин резервоар може и 10 литра но си отчита , а като спре и си пада в положение като изключа от контакт където пада и на другите до край.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е поплавъка да засяда от дълго седене в едно положение(ако колата дълго време не е карана).

Там е работата че той си тръгва и си отчита колкото бензин има може и половин резервоар може и 10 литра но си отчита , а като спре и си пада в положение като изключа от контакт където пада и на другите до край.
А ти очакваш да ти остане стрелката където е била ли?Не съм толкова запознат но съм имал сивик 94 при него стрелката показваше постоянно наличното гориво дори и да не бе на контакт.Следващия ми сивик бе 2002 г при него нещата бяха други при изключване от контакт стелката си падаше както при останалите автомобили сега съм с акорд 2005 същата работа е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е поплавъка да засяда от дълго седене в едно положение(ако колата дълго време не е карана).

Там е работата че той си тръгва и си отчита колкото бензин има може и половин резервоар може и 10 литра но си отчита , а като спре и си пада в положение като изключа от контакт където пада и на другите до край.
А ти очакваш да ти остане стрелката където е била ли?Не съм толкова запознат но съм имал сивик 94 при него стрелката показваше постоянно наличното гориво дори и да не бе на контакт.Следващия ми сивик бе 2002 г при него нещата бяха други при изключване от контакт стелката си падаше както при останалите автомобили сега съм с акорд 2005 същата работа е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е поплавъка да засяда от дълго седене в едно положение(ако колата дълго време не е карана).

Там е работата че той си тръгва и си отчита колкото бензин има може и половин резервоар може и 10 литра но си отчита , а като спре и си пада в положение като изключа от контакт където пада и на другите до край.
А ти очакваш да ти остане стрелката където е била ли?Не съм толкова запознат но съм имал сивик 94 при него стрелката показваше постоянно наличното гориво дори и да не бе на контакт.Следващия ми сивик бе 2002 г при него нещата бяха други при изключване от контакт стелката си падаше както при останалите автомобили сега съм с акорд 2005 същата работа е
Аз също преди акорда имах сивик 97г. при него стрелката си стоеше винаги с наличното гориво , но на акорда като подам на контакт стрелката трябва да се вдигне и да покаже колко гориво има.И при мен проблема е че ту се вдига ту не по горе писах кога се вдига и кога не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е поплавъка да засяда от дълго седене в едно положение(ако колата дълго време не е карана).

Там е работата че той си тръгва и си отчита колкото бензин има може и половин резервоар може и 10 литра но си отчита , а като спре и си пада в положение като изключа от контакт където пада и на другите до край.
А ти очакваш да ти остане стрелката където е била ли?Не съм толкова запознат но съм имал сивик 94 при него стрелката показваше постоянно наличното гориво дори и да не бе на контакт.Следващия ми сивик бе 2002 г при него нещата бяха други при изключване от контакт стелката си падаше както при останалите автомобили сега съм с акорд 2005 същата работа е
Аз също преди акорда имах сивик 97г. при него стрелката си стоеше винаги с наличното гориво , но на акорда като подам на контакт стрелката трябва да се вдигне и да покаже колко гориво има.И при мен проблема е че ту се вдига ту не по горе писах кога се вдига и кога не.
Възможно е да имаш студена спойка. Разкачане на таблото на километража и оглеждаш хубаво (с лупа дори) спойките на уреда за нивото на бензина. Аз имах подобен проблем с стрелката за температурата. Оказа се студена спойка. Презапоих го и всичко е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги. Моят Акорд е 2005г. и стрелката на бензина сащо не отчита правилно- ту е на средата ту на резерва. Може ли да е от километража или от поплавака.

Здравейте колеги от скоро съм собственик на Акорд 2001 година двигателят е 2,3 ES и забелязах от скоро че стрелката на бензина не отчита. Но от време на време тръгва като покарам известно време примерно тръгна извън градско тръгва или пък градско но повечко време.Вчера ми направи впечатление като натиснах рязко спирачките и тръгна.Казаха ми че това било от бутане на километража , но не знам как се оправя и може ли да се оправи , други ми казват от поплавъка.И аз не знам нека някои които го е имал или знае как се оправя този проблем да сподели.Поздрави! И Весели Празници!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...