Jump to content
lametobg

Запознаване с Honda Accord SE 1997

Recommended Posts

Здравейте колеги. От вчера съм собственик на Акорд. За момента не мога да кажа че съм доволен, защото има доста кусури, но надявам се с Ваша помощ ще се обикнем с японката. Колата е американска - 2.2l автоматик.special edition. Има някакви екстри но те не ме интересуват понеже ми трябва главно за работа. И сега да почна с проблемите, че то няма с какво да я хваля. Не отчита пробега ( но пък скороста я показва), не отчита вярно температурата и горивото (тука проблема става голям - кога ли ще остана без гориво). Педала на спирачките е мек като кремвирш леки но все пак спирам като има и вибрации при по-висока скорост. А да не забравя и стъклото което ако сваля под половината не може да се вдигне. Иначе колата си върви, че дори си има круз контрол ( работи!) и шибедах, че да се радвам на звездите хаха. Ще кача и снимки ако разбера как, но за момента Ви моля да кажете как да оправя поне индикатора за горивото, че си е проблем. Лек ден колеги, очаквайте скорошно включване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симптома с грешните данни ми говори за превъртане на километража от малоумник.Таблото получава данни,но не ги обработва правилно.Въздуха в спирачните линии причинява кремвирша.Налага се да се обезвъздуши системата ,може да смениш и сп.теччност.Ако имаш"домашни условия"изтегли си user manual и действай,да не се прибиеш,преди да се влюбиш.Стъклото има механичен проблем.Там се отваря,почиства ,смазва и ако ема един скъсан водач ....се заварява.Таблото можеш да оправиш при "колега"който превърта километражи.Трябва да се "сипе"оригинален софтуер за табло на американка примерно.Или да се примириш,че спешъл едишън е точно това да си сипваш гориво всеки ден :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заредих до горе и стрелката се вдигна до края, но не слезе след като извадих ключа. Откачих буксата в багажника и слезе до долу, после пак я закачих и се вдигна но пак остана горе на изваден ключ??? Ако това се оправи не ми дреме за километрите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрелката за горивото не пада на нула, когато извадиш ключа.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрациите са били от дисковете (сменени), по късно разбах, че има лек луфт и заради лагер на главината но ще видим докога мога да я карам така. Ако наистина уреда показва горивото и без контакт значи печеля тройка от тотото, че ударих на минус от тая кола. Дано изкарам зимата като слагам само за гориво. А педала на газта и на Вас ли е като на степени при натискане или само американките са така? Ако има някакъв хроничен проблем с акордите казвайте да се оглеждам на време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://lametobg.snimka.bg/automobiles/accord.791883.0.bighttp://lametobg.snimka.bg/automobiles/accord.791883.32141343.bigГоривото почна да се смъква леко и не съм вярвал, че ще се радвам на това някога хахаха. А иначе тия лагери на колко километра се сменят и кога ще знам, че вече няма как и трябва да го сменям? Това с прозореца лесно ли става или и там ще е по майката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да я разбера, втек ли е или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вибрациите в лявото колело май не са били от лагер. Днес както се опитвах да паркирам, лявото колело спря да реагира. Дясното се върти с волана, но лявото не. Трябва да го ритам силно за да помръдне накъдето искам да го завъртя. С мъка я оставих и утре ще трябва да я вдигам с паяк и да я карам на сервиз. Какво може да е това? Иначе волана върти лесно.

Редактирано от lametobg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че дясното колело се върти, а лявото не?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така стана, да. Беше незатегнат кормилен накрайник. Добре, че не се откачи на пътя, че незнам къде щях да съм сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...