Jump to content
eNigMa_

Проблем с V-tec на D16Z6

Recommended Posts

Някой може ли да ми каже как да проследя напрежението към в-тека и какво трябва да е то . . Защото го мерих от буксата и минус от купето и показа 2,3 волта . . . Става въпрос за Грешка 21 - VTEC Solenoid Valve defective circuit or unplugged / defective solenoid valve .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място ли правиш замерването?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да на място става замерването на загрят двигател . . . защо то до колко съм чувал в-тек на студен двигател не се включва :) Изпомпване на двигателя до 6К оборота . . . и няма. И чека си свети яко :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си чул, че на студен мотор Втек НЕ се включва, но с форсиране на място пак НЕ се включва. От кога се появи този проблем?1. Огледай буксата на Втек клапана дали е закачена добре.2. Задръстена цедка на Втек клапана.3. Пробвай друг Втек клапан, ако имаш възможност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така я взех колата . . . ;хх Сега гледам в мануала как да го замеря колко ома изкарва . . . другия начин е да проследя до компа дали подава сигнал до колкото знам втек-а май беше пин А4 . Но не знам вече какво да направя . . . ако е задръстена цедката дали ще изкарва тази грешка ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви омове кви 5лв???Или нямаш масло в двигателя или нямаш достаъчно налягане(на маслото) или ти е задръстена цедката на соленоида,дерзай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре за маслото не е ли грешка 22 :) а 21 за неправилно вързан втек ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неправилно вързан vtec? Да не си си купил кола с някакъв не особено успешен суап? :D:)Ще ти пиша утре какво трябва да имаш с мултимер спрямо маса директно от пинчето на компа, макар че още не съм мяркал прекъснат vtec соленоид.. Но пък съм срещал издевателства върху крайният елемент в компа, който го управлява, което ще е гадно пророчество де :) Изхода е точно А4, не грешиш.

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постоянно ли ти свети чека или само когато дадеш газ до 5000об . и ислед като изгасиш мотора вс е ок до следваштото подаване на газта.Имах този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи нямаш ли от "А4" спрямо маса 17-21Ω търси си проблеми в окабеляването! Можеш и да си направиш елементарен тест, като изключиш соленоида от куплунга и му подадеш краткотраен импулс директно от акумулатора. Ако всичко е наред ще се чуе характерен звук.Според мен въпросната грешка 21 се отнася само и единствено за проблеми със соленоида или надеждната връзка между него и компютъра.Условията за сработване на vtec:- налягане на масло- ниво на масло- температура на охлаждащата течност- определена честота на VSS сензора, което значи определена скорост (за това и те питах как правиш замерването - на място никакъв шанс).- положение на TPS сензора (тоест колко си натиснал педала на газта) ...при което според мен грешки може да има около неща само с датчика за налягане и самият соленоид..Примерно на студена кола няма как да имаш Vtec, но и чек лампата няма да ти светне...Еми... деиствай (прегледа на цедката не е излишен, при положения, че разправията не е голяма)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно обаче на мен чека ми свети още като запаля колата . . . и светва . . а пък като направя мост на куплунга и ми изкарва грешка 21 . . . днеска си играч замервания развих клапана и така . . . след това закачих всичко махнах бушона на back up-a и след това запалих чека пак светна направих пак мост тоя пит изкара грешка 41 primary oxygen sensor heater . . . не мога да я разбера тая работа какво става ;хх ако можете да ми кажете някой компетентен от Стара Загора да се свържа с него да я Прегледа :) Кажете моля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...