Jump to content
Danielmo

Сивик 7 дизел махане катализатор

Recommended Posts

Здравейте колеги , мисля да си махам катализатора и да слагам резонаторно гърне на негово място . Някой правил ли го е това упражнение и знаете ли нашия катализатор колко горе долу струва за да знам дали да го давам или да си го запазя ? Благодаря предварително,ако някой има някаква информация.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги забравих да уточня ,че колата е хеч и е 2003та . Причината като цяло е че другата седмица ще ходя да я ремапват и да блокираме ЕГР клапана и си мисля че ще е по-добре ако махна катализатора , който не се знае колко е ефективен вече тъй като колата е на 190 000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво очакваш да чуеш като отговор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам,въпроса не е грамотно зададен.Заявяваш ,че ще ти ремапват екуто,без да обясниш защо,кой.Катализатора е хубаво нещо...не дава на пушека да излиза извън колата.Та ако ще сменяш софтуера за по-голяма икономия няма смисъл да тровиш околоните като го махнеш.Ако ще дигаш мощност,което е смешно за 1,7,тоя,който ще ти го ремапва ,ще те накара да го махнеш,Ако катализатора е запушен,то нямаш избор....което прави въпроса ти излишен....

Редактирано от Markony
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , казах ти , като няма какво да кажеш най-добре не пиши нищо.Мен ме интересуваше колко пари да очаквам че ще ми поискат за да не ми одерат кожата и какви може да са последствията като цяло. А относно това кое на теб ти е смешно слабо ме интересува , колата си е моя и ако искам и перка на покрива ще и сложа. Както и да е,махнах го вече , дали съм се набутал или не ще остане загадка ,защото единственото мнение по темата беше твоето.Явно на нас така си ни харесва да сме най-големите тарикати в собствения си филм, и да се смеем и да критикуваме другите колко са глупави и незнаещи, а не да си помагаме...Темата е за триене.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега от чисто любопитство съм се интересувал махане на катализатора ми даваха на мен 50-80лв. в зависимост къде съм питал ( имам навика да си удрям крайното гърне и да му късъм шпилки :))) ) Иначе като цяло УЖ след 200к км не върши никаква работа УЖ това са коментарите на ауспухаджийте, а иначе ефекти познат с БМВ му се чува вече турбото как свири след махане на катализатора двигателя загрява по-бавно иначе си сложи тръба и няма разлика в шума все пак е дизел.П.С.: Мое мнение, ако не ти е заминал не дрънчи и не ръмжи както беше с това БМВ недей, ще ставаш за смях с черен дим зад колата ти на всеки светофар...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 2.0 Дизел бях с права тръба и ми бучеше в купето ! Като сложих резонаторно гърне реших проблема с главоболието на пасажерите на задната седалка. Отвън никаква разлика не се усещаше като шум, само в купето.

Редактирано от Окич

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих гърне също , каза човека че така било по-добре за турбо двигател , не само заради шума.Сега не е по-шумна колата и оборотите се качват с една идея по-свободно.Като станем нормална държава и започнат да отчитат вредните емисии пак ще си сложа катализатора за да не тровя атмосферата.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно това

... Като станем нормална държава ...

няма да е скоро!И главната причина е

... на нас така си ни харесва да сме най-големите тарикати в собствения си филм, ...

И, когато

... пак ще си сложа катализатора за да не тровя атмосферата.

със сигурност ще е вече късно ... за твоето дете например.Те това се опита да каже и Маркони. Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...