Jump to content
PAC-MAN

Грешка 8;TDC - sensor и вероятност да прегрява.

Recommended Posts

Здравейте на всички, проблема е следния : от известно време насам ми светва лампата на чека, но след като загася и пак стартирам двигателя не светва отново.

Понякога го прави по два пъти на ден , понякога веднъж седмично. Правих диагностика със светлинните кодове и ми дава грешка 8 "TDC - top dead centre sensor"

Някой ако е запознат с тази грешка и знае какви мерки трябва да се предприемат за изчистването и , да каже.

Отделно от това (мисля , че няма връзка едното с другото) колата дава индикации, че прегрява т.е стрелката за температурата отива в червения сектор много бързо за около 15 сек но като надуя на 4-та степен парното- охлажда, интересното е , че дори при тези показания перката на радиатора не се включва Публикувано изображение/> Замерихме температурата на радиатора, когато стрелката беше в червеното -95 гр.Със сигурност колата не прегрява просто стрелката показва грешно . Термостата си работи, когато колата работи на място си вдига нормална температура и перката си се включва навреме. Проблема става само в движение и то на нагорнищеПубликувано изображение/> Сега съм решил да сменя температурния датчик да видим ще има ли промяна

Ще съм благодарен на всякакви компетентни съвети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой мотор,коя година?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених температурния датчик, проблема си остана. Знам че така в форума ще е гадаене, но все пак никой ли няма идея какво може да и е на колата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TDC-то е в делкото.Вероятно термостата не отваря достатъчно, запушен радиатор по-скоро, щом с парно се оправя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена че монтирах Газов Инжексион, проблемите почнаха веднага след това;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този, който е монтирал газовата най-вероятно е вързал водата за изпарителя на неподходящото място!

 

Забравих да спомена че монтирах Газов Инжексион, проблемите почнаха веднага след товаПубликувано изображение/>

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена че монтирах Газов Инжексион, проблемите почнаха веднага след товаПубликувано изображение/>

 

А случайно да изчезва охладителна течност от системата? Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този, който е монтирал газовата най-вероятно е вързал водата за изпарителя на неподходящото място!

 

 

Забравих да спомена че монтирах Газов Инжексион, проблемите почнаха веднага след товаПубликувано изображение/>

 

Бинго!Ето един колега,който е прочел дългата тема за ГИ.Водата е взета от байпаса на главата,газаджията е некадърник,щом е взел сигнала от датчика,а не от комутатора.Връщаш се при газаджиите да си дооправят работата и намали "Др.Хаус" Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених термостата с японски " Tama" , разкачих маркучите на ГИ и свързах посредством два нипела водните маркучи както са си оригинално заводски на колата. След тест по един баир само на бензин , няма промяна в поведението на колата.... стрелката продължава да отива почти в червеното ! Взех от един приятел от неговата англичанка, капачка за радиатора и датчик за перката, тест............пак си е същото. Направо вече ми идва да я засиля в някое дере и да се свърши. Забелязах , че има, не точно сълзене, а по скоро се образува капка по водната помпа ??!!?? Дали е възможно от там да е проблема ??? Помпата я сменях преди 10к заедно с ангренажа........ Някакви идеи?

Бинго!Ето един колега,който е прочел дългата тема за ГИ.Водата е взета от байпаса на главата,газаджията е некадърник,щом е взел сигнала от датчика,а не от комутатора.Връщаш се при газаджиите да си дооправят работата и намали "Др.Хаус"

Колега не е нужно с този тон, все едно съм малоумен. Мисля , че форума е създаден за да си помагаме взаимно, а не да обясняваме на всеки новодошъл колко е тъп!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...