Jump to content
K1r1L

ЦР-в 99-01 осветление на средна конзола

Recommended Posts

ТАКА проблема е следния и дразнещ естествено,осветлението на средна конзола парно ,климатик сила на вентилатор свети когато си иска ;) както при сивик 5 ген ;)) Предимно свети наполовина понякога и както трябва общо взето има собствено мнение в кое може да е проблема искам да го направя да свети постоянно ?! :rolleyes::blink: :blink: :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента имам 3 централни конзоли , и цели табла с 3 цели инсталации от ЦР-В на части , и това което виждам е че си е директно вързано през димера - тоест вероятно имаш кофти кабел някаде - или на самите врътки платката вътре която отговаря за осветлението е корозирала(една от трите в ръцете ми е точно така- но пък точна тая е от наводнено црв) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображениеПубликувано изображение и при мен средната конзола свети когато си поиска! Как се отваря тази конзола, че и мене ме дразни .... ще следя темата с интерес!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и хванах цаката като удааря един юмрук отстрани и светва ;)/>/>/>/>/>/>/> Разглобяването е голям филм, аз поне не бих се хванал за нещо такова да разглобя половината кола ;)/>/>/>/>/>/>/>. Да поясня отказах се да разглобявам . Става поне при мен както написах по горе ;)/>/>/>

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на мястото на всики крушки както в централната конзола (около копчетата на климатика и другите там ) подмених всики кушки с по един диод и едно съпротивление светещи в бяла светлина - ако не се лъжа диодите не бяха с насочена светлина а едни такива малко по късики , мисля че се водиха на 100 или на 120 градуса осветеност. Получи се много по- добре отколкото с крушките . Същите диоди ги има както в бяла светлина , така и в жълта (топла )наподобяваща светенето на крушчица.Същото направих и с таблото - само там има една по-голяма крушка -там запоих направо 2 диода . Така че съвета ми към вас е не се занивамйте с крушки - поялника , съпротивленията ,диодчетата и ефекта е много по -добър от стандартното осветление...Всичко се демонтира и монтира много лесно -какот таблото , така и елемента от централната конзола Да използвам темата и да попитам -трябва ли да има осветление копчето за регулирането на огледалата , също и на бутоните за вдигането на стъклата ???А ако ви се занимава и с тава да си пойграете да понасочите снопа светлина от диодите ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутоните за управление на стъклата светят само на фейслифтовите ЦР-Вта. То като го погледнеш бутона си личи дали има отворче за светлина или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое и как точно си личи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...