Jump to content
ilias

Щета по цилиндър

Recommended Posts

Здравейте,

намерих си оферта за блок от б16а2 двигател, който е с дефект на 2ри цилиндър.

Според продавача дефекта е малък, но аз не съм капацитет и затова искам да ви попитам какво точно ще трябва да се направи за да се оправи цилиндъра.

Ето снимка на цилиндъра:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха , интересна снимка и двете бутала са горе а надолу какво става ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви пари ти го дава .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Posted Yesterday, 22:09Ха , интересна снимка и двете бутала са горе а надолу какво става ;)/> Ти как искаш да са буталата ;) Нормално са си!За дрането по горната част на цилиндъра (ризата) не е добре. Има ли голям ход буталото наляво и на дясно като го размърдаш?Според мен износването е голямо и заради това е задрало или нещо чуждо тяло е влезло в горивната камера за да се получат такива деруги. Дай повече инфо за мотора преди да се отвори.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това ли е щетата? И всъщност е надран цилиндъра или това е материал от буталото което евентуално е задрало там? При мен беше сходно, материала беше от буталото след малко кофти детонации, с шкурка 2000 го отстраних, ново бутало и газ до ламарината :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката е с много лошо качество,а и трудно се снима с телефон,но по това което се вижда деругата надолу си е сериозна,а нагоре буталото е изтикало алум.стружки върху нагара,които евентуално ще паднат,но надолу са отрицателни.Ремонта е единствено шлайф на ремонтен размер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост ми е доста далеч за да отида и да го видя на място, за да ви дам повее информация.Ще се свържа с него за още снимки и ще видим какво ще излезе.Ако се окаже, че е за шлайф и нови бутала, ще се откажа, понеже близо до тази цена излизат и "здрави" блокове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се отказвай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СЪгласен съм,друго си е да го бутнеш с нокът,убедил съм се ,че снимките лъжат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...