Jump to content
Ggd07

Теч на масло (Светна лампичката за масло)

Recommended Posts

Здравейте. Понеже не съм още много вещ в нещата, искам да попитам тук преди да ходя някъде.Карах от Търново до родният ми град (250км), и по магистралата усетих как мощността въобще я нямаше (над 4к оборота), и присецваше. Като пуснах парното, от него миришеше ужасно много на масло, и като пристигнах в родният ми град лампичката светна. Когато проверих маслото нямаше абсолютно никой....Като разгледахме малко изглежда че кръглата кутийка под безниновият филтър е омаслена цялата, и под нея всичко.https://www.dropbox.com/s/pknhlx8rvojts7z/20131116_174120.jpgКакво предтавлява, и ако евентуално е от нея втора ръка трябва да се търси от същата генерация или може и от 5-та да стане?Трябва ми спешно да действам защото се налага да пътувам. Извинявам се за "неграмотността" : ) Благодаря предварително за помоща

Редактирано от Ggd07

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кутийка мисля , че е канистър и там няма как да тече масло или поне така смятам.Колкото е безумно да ти се струва , провери за теч от самият филтър , избил семеринг , спукан картер.Случвало ми се е 1 седмица след смяна на масло да ми светне лампата и да се окаже , че майстор Тричко не е затегнал добре филтъра.Виж на канал ако имаш възможност от къде тече точно.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я видя на канал тогава, но преди малко сипах 1,5 литра масло и пак като дръпна железцето няма никой, даже на минимум. Не мисля че е безопасно да я карам с толкова малко/без масло. Предполагам ще трябва да купя някакво и да и сипа до горе, да ида на канал да я видим, и после наново да сменявам филтър и масло? (след като се види какъв е проблема и дали е поправим..) Публикувано изображение ? Незнам защо ми мирише на масло.

 

Незнаех че въпросната кутийка е канистър, но точно под нея е омаслено навсякъде.

 

Благодаря за бързият отговор!

 

Колата е италианска и я имам от що годе месец и някакви дни....

 

EDIT: Какви сериозни щети може да са станали ако е карана с малко масло? Когато пресветна лампичката спрях на момента.

Редактирано от Ggd07

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля,че двигателя ти е почнал да стяга щом е загубил мощност.Потърси си сервиз и ще установиш,че най-вероятно цялата ти кола от долу е в масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно търсиш друг мотор или правиш ремонт на твоя!Те карат без масло, но не толкова много. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кутийка мисля , че е канистър и там няма как да тече масло или поне така смятам.Колкото е безумно да ти се струва , провери за теч от самият филтър , избил семеринг , спукан картер.Случвало ми се е 1 седмица след смяна на масло да ми светне лампата и да се окаже , че майстор Тричко не е затегнал добре филтъра.Виж на канал ако имаш възможност от къде тече точно.

Някакви идеи от къде може да е този теч преди да я дам някъде?Не тече от самият картер, стича се от някъде. Също така не е от семеринг.https://www.dropbox....t/Untitled2.pnghttps://www.dropbox....bk/Untitled.png Редактирано от Ggd07

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери първо филтъра дали е стегнат по снимките изглежда,че е от него.Не ми се вярва да има дупка в блока :D ама толкова бързо да изтече предполагам е от филтъра.Случвало ми се е при развиване филтъра да се скъса от скапания китайски ключ зъбите се забиха в него,може да са го стегнали много и да е пукнат.

Редактирано от EG3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобно омасляване по картера.Сменихме семеринг на коляновият вал.Течът продължи.Сменихме гарнитура на картер, пак същото .Оказа се някакъв О-пръстен на маслената помпа.С малко силикон течът спря.На схемата долу, номер 17.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...