Jump to content
vita09

Хонда Акорд 7 не пали след ремонт-спешно!

Recommended Posts

Здравейте ,автомобилът е Акорд 7-ца 2003 г бензин 2000 куб.извършен му е основен ремонт- бутала ,сегменти съединител и всичко вече е сглобено и сложено ,но.....не иска да пали !!!(На контакт - му светват всички лампи - нормално и изгасват .Чек-а светва в началото и угасва . но на бензиновата помпа не идва захранване след завъртане на ключа...намерихме един шок- датчик под кормилото ,над педалите ...но за другото - нямаме идея .Колата има газова ,но трябва да заработи първо на бензин...а не бачка .Бензин има ,акумулаторът върти стартела ,но ...йок !!!( Въпросът ми е ясен - мисля че има ел проблем някъде ,или защита ,но КЪДЕ ...! Колата е далече от оторизирани сервизи- в Ямбол е ! На всичкото отгоре нямам никакво време и ще съм благодарен на всякакви идеи ....чакам междувременно един диагностик с комп,но.....помагайте...!!!(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главното реле вижте или нещо с газовата уредба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече запали и работи... майсторът я беше подкарал някакси докато ме нямаше ,но ...нещо не ми харесва как работи ...- мисля че вибрира повече от преди ремонта .Освен това свети лампата за инжекциона - оказа се детонационен датчик ...но така и не се разбра - дали той е дал фира или показва недобра работа на двигателя...утре ще ходя при друг разбирач с компютър за диагностика...На всичко отгоре - когато е ровил в кабелите май е поохлабил някоя букса защото сега ми гасне от време на време малкият червен екран на таблото /за индикацията на температурите и часа/

.Абе - За Бога братя ,НЕ ХОДЕТЕ ПРИ "майстор" панайот от Ямбол /по пътя за Ормана е сервизът му/ Публикувано изображение!!!

Редактирано от vankata09

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко странно ми се вижда ремонт от този тип и то на Хонда да се прави в първия срещнат сервиз.От тук нататък само се моли колата да кара и да нямаш ядове,че не са едно или две нещата на които трябва да се обърне особено внимание при този ремонт за да се получат нещата така както са били преди 10 години в Япония.Късмет...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я сподели ако е възможно, защо се е наложил този ремонт?Колко време е карана на газ, как ти бяха главата и клапаните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здавейте ,за да не отварям нова тема - колко струва /нов и втора употреба или заместител/ детонационен датчик за к20а6 и има ли начин да се разбере дали е жив или мъртъв,чрез замерване някакси..??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Първо съжалявам че не мога да те ориентирам за цена на датчика(кнок сензор), в дългогодишната ми практика ми се е случвало 3-4 пъти да сменям такъв и то повреден прихудително, от удар или скъсан(изтръгнат)кабел и един случай на спукан от напъпила ръжда под него-Да измерва се със осцилоскоп(тъй нареченият-Мотортестер или легендарното-ЕЛКОН :)/> ) Иначе има и по лесен начин- в живи данни на ECU-то се "вижда" дали той мери вярно детонации в цилиндъра.принципно детонациите при изправен двигател трябва да са 0% , за теста се почуква със чукче(но не много силно) в близост до датчика на блока на двигателя и се наблюдава промяната на детонациите в проценти или примерно при удар те отскачат на 25%-50%, при някой двигателни контролери вместо проценти се вижда напрежение(волт)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно детонации няма при идеални условия на 0 км.пробег с бензин за Ф1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...