Jump to content
xtremeracer

Шарнир на горен носач на CR-V

Recommended Posts

Здравейте колеги!Някой сменял ли е шарнир на горен носач на CR-V първа генерация?Търсих из форумите ,но нищо изчерпателноПубликувано изображение Шарнира трябвало да е с диаметър 33.5мм и толкова. Из интернет магазините се продава само комплект носач. Ако някой от вас има информация и е сменял такъв ,нека сподели! Предварително благодаряПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти кажат, че шарнира е капсулован и се сменя заедно с носача не им се връзвай, казвам ти го от опит. Мен така ме излъгаха преди година и понеже тогава бях на зор и нямаше как да проверя се изръсих с доста парички. Най-добре да ти ги свалят и със стария шарнир в ръка си търсиш нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз шарнира лесно ще си сменя,просто ми е чудно къде в София мога да намеря същия. Шарнира има два улея позволяващи му по голям ход подобно на накрайниците и точно това ме притеснява,че ако се сложи обикновен ще прави напрежение на сферата при голям ход и ще се разбие лесно или скъса не дай Боже Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменал съм и горен и долен шарнир, както и втулки горни и долни. При мен шарнирите просто си влизат в отвора на носача и от страната на болта се застопоряват със зегерка, ТОВА Е (също като в рекламата за цифровизацията) . Горните и долните шарнири са различни но принципа на монтаж-демонтаж е един и същ. Чувал съм че има и капсуловани заедно с носача но не съм виждал . Иначе комплекта носач върви с двете втулки и шарнир но не си заслужава от към цена . Иначе ако ти се наложи да сменяваш втулките на носача ще разбереш защо всеки майстор иска да смени носач комплект. Относно автомобила при мен става въпрос за CR-V 1997 1- генерация 127 ph по-малкият мотор. А тук можеш да видиш какво представлява. Може да се закупи или поръча от всеки магазин за авточасти с това не виждам къде е проблема. Аз съм от провинцията и магазина от който поръчвам си партнира с "Евро-07" и доста други разбира се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменал съм и горен и долен шарнир, както и втулки горни и долни. При мен шарнирите просто си влизат в отвора на носача и от страната на болта се застопоряват със зегерка, ТОВА Е (също като в рекламата за цифровизацията) . Горните и долните шарнири са различни но принципа на монтаж-демонтаж е един и същ. Чувал съм че има и капсуловани заедно с носача но не съм виждал . Иначе комплекта носач върви с двете втулки и шарнир но не си заслужава от към цена . Иначе ако ти се наложи да сменяваш втулките на носача ще разбереш защо всеки майстор иска да смени носач комплект. Относно автомобила при мен става въпрос за CR-V 1997 1- генерация 127 ph по-малкият мотор. А тук можеш да видиш какво представлява. Може да се закупи или поръча от всеки магазин за авточасти с това не виждам къде е проблема. Аз съм от провинцията и магазина от който поръчвам си партнира с "Евро-07" и доста други разбира се.

Да това ме интересуваше!Благодаря за отговора!Имам си и преса така че втулките не са ми проблем,но за момента ще е само шарнира а другото е здраво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...