Jump to content
stm

проблем със ситемата за измиването на фаромете на CR-V 1 генерация

Recommended Posts

Колеги имам CR-V , първа генерация 1998 , японка. бензин ,автомат 128 к.с. Колицата много ми допада , но имам един проблем които много ме дразни . Пръскалките на предното стъкло работат, пръскалката за задното стъкло и чистачките съшо работят , НО измиването на фаровете - НЕ .Не работи както при пуснати, така и при изключени фарове (не знам дали е от значение това). Много ме дразни. Като натисна и задържа бутона се чува някакво штракане под волана ???С колко помпични е сиатемата , къде се намира тази (ако е отделна ) за измиването на фаровете ?Някой имали ли е подобен проблем ? Къде да търся решението ? Как се достига до тази помпичка (ки) и къде се намират точно ?Съмнявам се да е една помпичка за предното стъкло , втора за задното и отделна трета за фаровете . Под волана се чува нещо като штракане от реле когато натискам бутона за измиването на фаровете Какви съвети ще дадете ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три помпи са.Най-вероято помпата за фаровете да е блокирала от мръсотия, или направо изгоряла. А може и само кабелите й да са дали фира. Като натиснеш копчето чуваш ли помпата да върти?! Ако се чува - запушен маркуч.Отдолу, между бронята и двг имаш кора. Откачаш я, а може и пластмасовия подкалник, и трябва да се виждат помпите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай! Само вдига разхода на пре-скъпата течност за чистачки! Казанчето е само 4,5л. Освен това, всички дупки по пътя, така или иначе не можеш да видиш:-(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега .И аз имах същия проблем.Помпата ти е изгоряла,щом не се чува да работи като натиснеш копчето за пръскалките.Най лесно е да си свалиш предната броня/тя се държи на 6 винта /.Самата помпичка се намира на казанчето за течността.Доста е по голяма от другата за чистачките. Намира се от лявата страна на самото казанче Няма начин да не я познаеш.Дано да съм ти помогнал

Редактирано от rahneff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно се сваля бронята ?Къде са тези 6 винта , от къде се започва ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са само 6 винта, а малко повече.В тази тема ( благодаря на търсачката Гугл) съм описал, кое как с бронята:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=72193

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, ще повторя отчасти колегите от горните постове, но ето и моя опит. Бутончето за чистене на фарове е на реле, като го натиснеш трябва да чуеш прицъкване, ако не чуеш нищо - релето е изгоряло. Ако се чува шум от моторчето на пръскалото, но няма пръскане, значи моторчето работи, но или помпичката е дала фира или имаш запушен маркуч. Ако пък в моторчето е проблема, преди да се втурваш да търсиш ново, свали предната броня, подготви си едно легенче/кофичка да си източиш течността /освен ако не си сипал чиста вода, да не те е яд да я оставиш да изтече/, като откачаш целия механизъм /помпичка + моторче/. Системата за пръскане на фаровете е само една помпичка и едно мотрче, сглобени едно в друго, намират се най-отдолу на казанчето за течност. Виж си кабела, ако си карал дълго без кора под двигателя, буксата ще е гмеч от кал и мизерия. Почисти я. Накарай някой да влезе в колата и да натисне бутона за пръскане на фаровете и измери дали дава 12 волта долу. Ако всичко е ОК, извади самото моторче от помпичката и прегледай пръчката /не знам как се нарича/, която дава въртящия момент на помпичката. Раздвижи я хубаво с клещи, приготви си грес или нещо, което смазва хубаво. Предполагам ще е супер спечена. Ако имаш късмет след раздвижването ще е ОК. 2ма души знам, на които след раздвижване на тази пръчка им заработи пръскалката на фаровете. Ако всичко и при теб тръгне, създай си навика на всяко качване да пускаш поне по веднъж пръскалката на фаровете за да я държиш в движение. Дано съм бил полезен, обади какво е станало.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги , благодаря на всички ви за съветите . много бяха полезни особенно за човек с първи автомобил Хонда....Днес разглобих всичко , оказа се че помпата е затегнала .....Разглобих я , раздвижих я , но не тръгва ...., доста трудно я раздвижих, явно много е била спекла и е изгорялаИзвестно ли ви е дали тази помпа е взаимозаменяема с някой други модели ???Някой да има такава излишна или да каже от къде мога да си взема на нормална цена ?Предполагам ще търся 2-ра употреба едва ли цената на новата е приятна Още веднъж благодаря на всички ви за ценните съвети и за нормалното посрещане във форума...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, това на снимките е помпичката която търся :http://stoshkov.snimka.bg/automobiles/pompa-cr-v.784258Някой от вас знае ли дали може някаква подобна от друг модел Хонда или друг автомобил да се припасне по някакъв начин на мястото на оригиналната ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...