Jump to content
Dimitrov93

програма за 3d проекти

Recommended Posts

Колеги,

освен autocad някой знае ли, натъквал ли се е на друга програма, на която могат да се правят чертежи и проекти 2d или 3d ?

 

Autocad е безплатна до известно време, но не ми допадат старите версии, а новите са платени!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

освен autocad някой знае ли, натъквал ли се е на друга програма, на която могат да се правят чертежи и проекти 2d или 3d ?

 

Autocad е безплатна до известно време, но не ми допадат старите версии, а новите са платени!

 

За безплатна ако питаш - пробвай ZWCAD.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички версии на аутокад имат крак ако няма да ги ползваш в офис и се страхуваш от проверка. ЗВКАД е алтернатива на аутокадП.С. колегата ме е изпреварил

Редактирано от linejka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В университета работихме 1 семестър със Solid Works (Мисля че така се казваше) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rhino, Catia и др. Доста програми има, ако искаш сподели за какво иде реч, за да може да те насочим правилно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какво ще правите визуализация? Интериор, ситуация с терен, сграда, инфраструктура...? Има различни техники, програми и формати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nemetschek Allplan също е доста добър избор, но е важно да се каже за какво точно ще се използва точно програмата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SolidWorks за мен е добра програмка, а също така и не толкова сложна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програми - много. С различни възможности, за различни области, с различни изисквания към хардуера и задкомпютърното "устройство". В общия случай и аз бих предложил "SolidWorks" -дружелюбен и интуитивен интерфейс. И сравнително по-евтина спрямо другите приложения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote Autocad е безплатна до известно време, но не ми допадат старите версии, а новите са платени!

Старите версии , ако знаете какво, как и защо правите и имате допълващи приложения, работят добре, бързо.

Новите ги ползвам, когато ми трябва лиценза и достъп до БД. Но са тегави, искат ресурс. Предпочитам да мина през 1 - 2 - 3 приложения, защото и срока е важен.

Аз лично за проста и бърза работа с графика ползвам Аутокадмап и Сивил 2006 със растердизайн, Аркгис за Бд, 3д студиомах за визия, за обработка и вс. останало за връзка между форматите.

Има конверт за dwg.версия, ако се търси актуалност.

Важно е да се знае, срок или идея търсите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за архитектура, да се включа и аз ако не е много късно …Sweet Home 3Dhttp-~~-//www.youtube.com/watch?v=n0hN_NIBsWc

Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...