Jump to content
<MeMeT>

Ф20А4 съвместима ли е главана с Х22 или Х23

Recommended Posts

Та мисля че заглавието казва какво ме интересува, и най вече дали може да се сложи глава от друг мотор за да живни малко... Благодаря на отзовалите се!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X22-X23 Не стават! За други нека да кажа по компетентните!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Не стават" и "не мога" са две различни неща. Публикувано изображение

 

прочети тази тема: F20 с H22 глава и използвай търсачката следващия път Публикувано изображение

 

извадка от темата за нещото което предполагам че най-много те интересува (понеже знам че няма да прочетеш цялата тема):

всеки ф20 може да се накара да върви колкото х22 (с глава от него) но като разходи май излиза по скъпо имайки предви колко евтини цели х22 има на пазара в момента

Редактирано от ManiaK
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти живнИ малко колцата си купи нов мотор и не се занимавай с такива схеми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или всмукател от Х23,спортен изпускател от х23,генерация,интейк и чип...тва най-евтиния вариант

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който не е лош.Аз лично мисля да инвестирам в генерация по-нататък.F20 не е "резачка" но е приятна за каране а и може да се извади мъничко още :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глава от х22 на ф20 става ... с малки поправки по запушване на маслените канали. За Х23 мисля пак става (НО НЕ СЪМ СИГУРЕН) да кажат колегите. Темата дето е дал колегата е много добра , който е заинтересован да я прочете! Евала на кой желае да засилва Ф20 мотор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма невъзможни неща, но смисъла от крайния резултат понякога се губи. В този случай е точно така. F20А4 е най-спрелия Прелюдов (а като цяло и Хондов) мотор. Моят съвет е същият като на колегите: не се занимавай да тунинговаш F20, а директно суапвай с H22.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ф е много по-добър блок от колко на Х-серията и един Ф20 може да се пипне така , че да върви много по-добре от Х22. Въпроса е кой как го разбира , какви пари му се дават и има ли време да се занимава...?! В момента правя точно този слуап Ф20 + Х22 глава(от 185 коньовия мотор) , а останат ли и парички за бутала и биели от Ф22 колата ще извади над 200к.с. на мотора без проблем. Като имаш мощността на Х22 и здравината на Ф22 мисля , че има смисъл от този слап , НО Е САМО ЗА МАНЯЦИ СЪС СВОБОДНО ВРЕМЕ което не всеки има :) Поздрави на всички колеги и късмет на тези , които замислят това ... ако при мен всичко мине наред , ще пусна една къса тема със всички подробности :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ф е много по-добър блок от колко на Х-серията и един Ф20 може да се пипне така , че да върви много по-добре от Х22. Въпроса е кой как го разбира , какви пари му се дават и има ли време да се занимава...?! В момента правя точно този слуап Ф20 + Х22 глава(от 185 коньовия мотор) , а останат ли и парички за бутала и биели от Ф22 колата ще извади над 200к.с. на мотора без проблем. Като имаш мощността на Х22 и здравината на Ф22 мисля , че има смисъл от този слап , НО Е САМО ЗА МАНЯЦИ СЪС СВОБОДНО ВРЕМЕ което не всеки има Публикувано изображение Поздрави на всички колеги и късмет на тези , които замислят това ... ако при мен всичко мине наред , ще пусна една къса тема със всички подробности Публикувано изображение

 

Само да се извиня , че под Ф22 бутала и биели имам предвид цял окомплектован блок и слап на х22 глава , модераторите да го оправят ако може, че по моя вина се изразих малко не как трябва :) Поздрави!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фракненщайна за който питаш ако се не лъжа в нета и форумите на хонда.теч го водят G23. Наистина дава много добри резултати, но е голяма заигравка и е необходимо време...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

"G23" изрода е "F23" блок + "H22" глава

Не се бъркайте Публикувано изображение

Поздрави.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...