Jump to content
CLERO

мнение за масло

Recommended Posts

момчета припадна ми без пари motul lemans 20w60 с фюлеринова добавка на barthall кво ви е мнението да си го сложа на хондичката що и без тва съм за смяна на масло пък тва изпадна на аванта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идват студените месеци и ако няма да го сменяш скоро не виждам смисъл а и това , че ти е изпаднало "без пари" не значи , че трябва да изсипваш каквото ти дойде в колата :) Утре ако ти дадат 1 кашон с олио не вярвам да го сипеш в колата :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е така няма да сипя олио но работата ми е свързана с такива рейсингови масла но при мен колите са турбота и им трябват такива маслариии но като е аванта спестявам еддни 100-150лв.от масло защо винаги карам с скъпи масла а това е от доста висок клас както да го погледнемни мойта кола е атмосферна и маслото загрява по-бавно за това питам

Редактирано от CLERO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще си го слагаш направи го поне догодина напролет, или го сипи и дай отзиви как въртиш с този вискозитет при -15 градуса зиме :) Това масло е само за пердах, но пък си е твое и в крайна сметка си го слагаш когато си решиш... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе мочмчета питам ей така за мнение за съвет щот в крайна сметка по-данни от 90-те години хонда си дават 15w40 20w50. на стоков мотор а вече технологиите са доста напраднали на тоя мотул му дават точка на течливост -33гр. аз зимата винаги я държа да дигне малко темперетура а като загрее я пържа за това карам обикновенно с пълна синтетика 10w50 или 15w50 ама тва нали е ester core технология с бардалска добавка. и двете правили не знам си къв маслен филм за защита от студен старт и т.н. :) пък и в крайна сметка хондата не е като повечето коли тя е готина кола няма ветига за да има хидравличен оптегач няма хидравлични клапани който да пълни всичко е здрава и тъпа механика :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е извинявай ама Хонда не е извънземен технологичен проект :) Не знам каква точка на замръзване има този Мотул обаче при -22-3 градуса както беше по миналата зима ще се зори да върти и това , че е на аванта няма да има значение.Пази си го за другата година или го продай пък си купи тогава същото.Маслата така или иначе могат да стоят спокойно 5 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за офф хилежа, ама с тея висулки... чак си ги представих! :lol:/>Един единствен път преди 4-5 години се излъгах с 15/40 и тая грешка няма да я повторя. То няма такъв тегав старт зимата. Защо ли си мисля, че и с 20/60 ще е същата тегавиня, освен ако преди старт не бутнеш една агнешка тава с жар под мотора.С 10/60 не съм имал грижи, дори на -25°С.Та, както е модерно напоследък - Ко? Не!

Редактирано от Драгойчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...