Jump to content
df___wow

сивик купе или хеч

  

43 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Здравейте нов съм във форума. От доста време гледам обяви за сивик 5-та генерация но не мога да реша хечбек или купе...имам няколко въпроса при двигател 1.5 d15b2 защо хеча е 90hp. а купето е 101hp. коя е по бърза и по икономична.Коя е по надеждна от към здравина.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

b2 е моно инжекция , б7 пълна от там идва разликата от 11 коня . Като вървеж купето бяга доста повече , за разхода мога да кажа ,че е един и същ. Която и да избереш няма да сгрешиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хечбек е по практична кола. По лека е и мисля,че е по разпространена

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купето освен, че е инжекция и има по-голям багажник.

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за какво ти трябва. Купето е със 160кг. по тежко ,но е по стъбилно , а ако ти трябва за стрелба по добре хеча ,с някои модове ще върви доста по добре щот е по лек

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и хеч и купе. Хеча ми допада повече поради следните причини: По-компактна кола, което за натоварените градски условия си е плюс. Също така при купето не ме радва липсата на видимост назад понеже съм от хората които следят движението. Липсата на задна чистачка също е минус в този ред на мисли. Хеча става доста по-респонсен при монтиране на пълен инжекцион на стойност 200-250 лв. Стабилноста на купето се обяснява със заводските му стабилизиращи щанги които могат да се намерят на приемливи цени също (от порядъка на 30тина лв). Вероятноста за читав хеч е доста по-голяма защото е доста по-разпространен (не знам защо сте нащракали минусчета на колега след кат отова е ФАКТ). Някои споменаха по-големия багажник. Да, сам по себе си е по-голям, но хеча товари много повече. В него съм возил пералня и какво ли още не. Падат задните седалки и става като пикап :lol: На скоро ми се наложи да вкарам в купето един по-едричък кашон... Ами просто не можа да мине през отвора на багажника. А и като цяло не виждам смисъл да караш голяма кола и пак да си ограничен с вратите. В крайна сметка е въпрос на вкус. И с двете няма да сбъркаш от към надеждност,разход и КЕФФФ :)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно че хеча си е по-разпрострена кола,а друго че частите са ти по-евтини и по-лесно се намират.Аз карам сивик 6та хеч и колегата има право че като си свалиш седалките задни колата е като пикап :)Успех с избора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм и двата.На мен лично купето ми беше по-удобно заради по-големия багажник(тъкато имам дете и събирах детската количка и столчето).Като разход на гориво и вървене нещата седяха на кантар.Така седяха и цената на частите и надежноста.Хеча ми беше по-удобен за паркиране заради по късата си база(а това си беше голям плюс в паркирането на центъра във Варна).Купето пък беше по стабилно.Който и от двата да си избереш няма да сбъркаш:honda:/>.п.с. Сега карам кола с 4+1 врати и ми е доста по удобна от двете :P/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...имах хече сега съм с купе.Забелязах,че зимата хеча е по устойчив с купето се въртях няколко пъти!За багажника на купето наистина е по голям но хеча го превъзхожда с удобството да слагаш по едри неща след като легнеш седалките.Аз отначало не ми допадаше много купето но взе да ми харесва постепенно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...