Jump to content
sashko22

Дилема : Prelude или Civic 6th

Recommended Posts

:blink:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в подписа ти си писал Ford Ka ? Прелюда и Сивика са доста различни и е добре да напишеш какво точно те интересува - разход , поддръжка , какъв двигател търсиш , до колко пари се оглеждаш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика! По удобен, с повече място вътре, с по-нисък разход и по-евтина поддръжка. И с риск някой прелюдаджия да се разсърди, сивика върви повече от прелюда :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за вървенето зависи и от устройството зад волана.То и S2000 "върви" повече от Сивик но трябва ли да се оглежда и за такава ? Иначе да , по-тясно е отзад но пък като комфорт и удоволствие от шофирането няма нищо общо със Сивика.Двата автомобила са еднакво здрави , цената за поддръжката е спорна.Хубавите части са еднакво скъпи и за 2-те коли.Сивика ще ти е по-маневрен заради размерите си докато прелюда за града не е много удобен но всичко е до свикване.За дълъг път обаче не бих заменил прелюда за сивик..Разхода на гориво в града за 2.0 мотора при люд е около 12-13 за сивика примерно 1.4is около 7-8 бензин.Реално ти си се спрял на доста различни модели автомобили и трябва предварително да кажеш за какво точно ще ти той.На какви двигатели си се спрял ? Търсиш ли икономия или не ? Драсни някой ред за да може колегите които пишат в темата ти да ти дадат адекватен отговор.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В отговор на зададения от теб въпрос: :dry: Към колегите: Не зная как отговаряте, като не е ясно дори какво се пита в задачата. Може колегата да е на 17 и да пита каква кола да вземе под наем за гаджето си за бала догодина...@sashko22 - прояви малко сериозност и си напиши културно какво точно те интересува, за да получиш отговори каквито очакваш. Темата ти не е за пример в момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпратено Днес, 11:24Колега извинявам се много,не ми е позволено да пиша в темата,и изобщо,защото съм нов....айде ако обичаш драсни един ред за останалите в темата да са по-наясно че досега съм карал civic 6th,но в момента я продавам на части,тъй като я блъснаха странично и е посукана цялата...но бях много доволен от нея,и съм сигурен в избора си че отново ще е хонда,но понеже и prelude ми харесва,но съм наясно повече с визията му...просто искам мнения за особености при него.Като цяло още нямам деца,засега ми е за удоволствие:)Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика ще ти е по-маневрен заради размерите си докато прелюда за града не е много удобен но всичко е до свикване.

Това с размерите как го реши при положение, че седана и купето на 6ген са по-дълги от Прелюд?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали си обърнал внимание но прелюда е "леко" по-широк и с по-дълга предница от Сивика ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо конкретно не пишеш! Не става така :) Пример: - какъв ти е стила на шофиране и честите ти дестинации? - търсиш ли добро съотношение разход/вървене, или няма значение, понеже се кара на газ? - държиш ли на повече сцепление отпред, или за предпочитане е по-малката умора от тук до Германия :) Ако си фен, мога да ти уредя близка среща с Прелюд с двулитровия мотор F20A4-(133hp), може и със Сивик купе с 1,6 мотор D16Z9 (130hp), но пък тя не е 6-та генерация, така че ще ти е безинтересна... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прелюд не се избира с двуомение...или те грабва веднага щом го видиш или това не е твоята кола....Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,това са ти 2различни класи на коли...Аз карам сивик d15z6 115кс. преди карах сивик d16y3 114кс. честно и това са ти 2 различни коли...Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прелюд не се избира с двуомение...или те грабва веднага щом го видиш или това не е твоята кола....Публикувано изображение

 

Колегата просто няма как да е по-прав !!! Мен ме грабна...направих компромис и си взех Сивика(голяма грешка), след това не издържах и го продадох след година и половина и си купих мечтата най-накрая. Излишно е да казвам че ми се случва просто да стоя в колата и да се усмихвам :)

Прелюда е за фенове, сивика е практичен - аз лично в прелюда не виждам нищо практично(разхода е голям, данъка е голям, частите са малко по-скъпи), но кефа е уникален и както всички казват. Кеф цена няма!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic имах до скоро,до преди да стане инцидент-да го ударят.Изпитах кефа от това да карам civic .А другия модел,който винаги ме е кефил е Prelude.За това реших да се допитам до вас хонда-джийте,да ме посъветвате дали да сменя модела,тъй като съм си решил че марката си остава тази.Civic-а го познавам като разход и поддръжка,но за prelude-a не съм запознат,за това и се обръщам към по-запознати като вас да ме посъветвате за + и – на prelude.:P/>Благодарен съм за всяко едно дадено от вас мнение и разбирането ви ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както колегите казаха, добре е да осъзнаеш за какво ще ползваш колата.Прелюда е уникална кола.Но да минус са по-високия разход,данъците, частите не са толкова разпространени като за сивика.Но в днешния съвременен свят, това не трябва да те притеснява.Всичко се намира.Не съм карал сивик, но съм почти сигурен че двете коли нямат нищо общо като поведения на пътя.Шофирането с прелюда е удоволствие.Прелюда за мен е горе-долу двуместна спортна кола.Отпред колата е широка и е супер.Но на тези който седят отзад ако не са по 40-50кг, им се разказва играта.И да прелюда или те грабва или не.Маняшка кола е, и ако не си маняк сигурно няма да я търпиш.

Редактирано от galev_90

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

прелюд не се избира с двуомение...или те грабва веднага щом го видиш или това не е твоята кола....Публикувано изображение

 

Колегата просто няма как да е по-прав Публикувано изображение Мен ме грабна...направих компромис и си взех Сивика(голяма грешка), след това не издържах и го продадох след година и половина и си купих мечтата най-накрая. Излишно е да казвам че ми се случва просто да стоя в колата и да се усмихвам Публикувано изображение

Прелюда е за фенове, сивика е практичен - аз лично в прелюда не виждам нищо практично(разхода е голям, данъка е голям, частите са малко по-скъпи), но кефа е уникален и както всички казват. Кеф цена няма!

 

колега и аз се усмихвам просто като си стоя в колата...да не говорим че не е имало път в който да не сляза от колата и да не си изкривя врата от зяпане отдалечавайки се...вярвам и при теб е така.ПРЕЛЮДА СИ ЗАСЛУЖАВА ВСЕКИ ЛЕВ ПОХАРЧЕН ЗА НЕГО.ПОЗДРАВИПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...