Jump to content
Шопов

Може ли малко информация?

Recommended Posts

Днес капарирах Хонда Аккорд 1.6 ЛС 2001г. и реших да прочета малко за този модел във форума.Оказа се ,че няма нищо написано по въпроса :(Никога не съм карал (до днес) Хонда и сега незнам дали съм направил правилния избор.Моля за информация. Мерси предварително на отзовалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли малко късно вече. Щом си я харесал значи всичко е ОК. Не е лош избор, въпреки, че повечето колеги тук, сигурно ще кажат, че тоя мотор е слаб за това купе. Ама това си е чисто субективен фактор. Аз карам Сивик комби, което е с около 100 кг по леко, с 1.4 мотор и динамиката за мен лично си е задоволителна. Не вярвам Акорда де е по-зле. С тоя мотор вероятно и екстрите са орязани. Но както казах вече си я харесал, значи си запознат с това. Мое лично мнение, че не си сбъркал. Със здраве да си я караш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито.От днес натам вероятно ще караш само Хонди...Колата е супер здрава с добра возия и добър разход на гориво.Стига да ,я поддържаш с оригинални части проблемите ти ще бъдат сведени до минимум...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега,аз не знаех почти нищо за колите когато реших и си купих сивик 1.6.Акорда си е супер удобен,само че си могъл да си купиш сивик със 1.5 мотор който ще яде много по-малко от Акорда :)Поздрав и много безаварийни километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно факта,че вече съм я капарирал - може и да се откажа от капарото .Въпроса е дали избора ми е уместен.Много малко е писано за този модел и това ме притеснява.Колегите наблягат повече на 1.8 и 2.0 моделите,което ме навява на мисълта , че има нещо "гнило" във 1.6 версията.Иначе автомобила е с отлично купе и салон.Нямаше скърцане и тропане по време на шофиране.При пуснат климатик автомобила беше малко муден на нормални обороти,но при преминаване на по-ниска предавка и качване на оборотите нещата се подобриха чуствително.Навярно окачването е единтично като при моделите с 1.8 и 2.0 литра двигатели,т.е. колата би следвал да е доста здрава.Разхода смесен цикъл го дават около 8.2 л/100км.бензин,а аз смятам ,че на газ ще се вдигне поне на около 9.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е зверско недоразумение да сложат Д16 в Акорда :lol: В повечето каталози за части тази версия не съществува

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Драгича но за каталозите не си прав :) Навсякаде във фирмите за авточасти този акорд изглежда така : HONDA ACCORD VII (CG, CK) 1.6 i 10.1998 12.2002 85 116 1590 D16B6; седан бензин задвижване на предните колелетаИма го и части има но този мотор е слаб за тежкото купе на Акорда.Не че е лош , напротив.Колата си е много добра но след 5-6 месеца шофиране ще ти се иска да беше поне с 20тина коня отгоре.Така и така взимаш кола над 100 конски сили т.е имаш висок данък та по-добре се огледай за 1.8 и 2.0 моторите.И все пак ако вече си я капарирал както казваш , колата е в добро състояние , има екстри и цената те устройва си я вземи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам 2-ма клиенти с такъв Акорд и двамата имат трудности с намиране на части.Последния пример е съединител ;) и кабели за свещи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ги дават номерата , ще им ги намирам без проблеми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И?Какво стана? Купи ли Акорда?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...